10 najlepszych wypiekaczy do chleba

Jeśli chcesz odżywiać się z pełną świadomością tego co jesz, wypiekacz do chleba będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Sprawdź nasz ranking, a dowiesz się jakie, według nas, wypiekacze do chleba są najlepsze.

Jaki wypiekacz najlepiej wybrać?

Wybór odpowiedniego urządzenia do wyrobu różnego typu wypieków nie jest zadaniem łatwym. Wypiekacze różnią się od siebie listą bardzo wielu parametrów, których ważność zależy od indywidualnych preferencji każdego użytkownika.

Gdybyśmy chcieli podzielić te urządzenia na kategorie według każdego z parametrów, ciężko byłoby nam wyróżnić faktyczną listę najlepszych wypiekaczy, dlatego w naszym rankingu urządzenia podzieliliśmy na te, które mają obudowę metalową oraz na te z obudową plastikową.

Urządzenia z budową metalową są z reguły dużo cięższe oraz znacznie droższe, lecz ich żywotność jest najczęściej znacznie dłuższa niż w przypadku urządzeń z obudową z materiałów plastikowych.

Zdecydowaną zaletą urządzeń z materiałów niemetalowych jest jednak ich lekkość, która pozwala zabrać swój sprzęt bez żadnych trudności w absolutnie dowolne miejsce. Dzięki temu uzyskujemy podział na urządzenia o różnego typu zastosowaniach.

Najlepsze wypiekacze z obudową metalową

KENWOOD BM450

KENWOOD BM450

Urządzenie marki Kenwood jest urządzeniem, które z pewnością zapewni najwyższą jakość wszelkiego rodzaju wyrobów. Duża moc urządzenia, jak na wypiekacze z tej półki cenowej, wynosząca 750 W sprawia, że każde ciasto z pewnością zostanie bardzo dobrze wymieszane, co pozwoli na wysoko jakościowy wypiek. 

Urządzenie posiada całkowicie wystarczającą ilość 15 programów, która zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Producenci zadbali również o wygodę użytkowania i w zestawie otrzymujemy również pojemnik na sypkie dodatki do wypieków.

Przeglądając opinie o produkcie ciężko znaleźć znaczące wady na temat urządzenia, więc można jedynie wyróżnić bardzo dużą wagę wypiekacza oraz całkiem duże wymiary, co sprawia, że urządzenie może być uciążliwe w użytkowaniu w niewielkich metrażowo pomieszczeniach.

Zalety:

 • Duża moc urządzenia
 • Wystarczająca ilość programów
 • Solidność wykonania
 • Użyteczne dodatki

Wady:

 • Duże wymiary oraz waga

PANASONIC SD-ZB2502BXE

PANASONIC SD-ZB2502BXE

Urządzenie marki Panasonic swoje zalety czerpie z kompletnie innej stroni niż swój poprzednik. Nie posiada aż tak dużej mocy jak urządzenie marki Kenwood, gdyż wynosi jedynie 550 W.

Posiada troszkę mniej trybów, gdyż do dyspozycji otrzymujemy o 4 mniej niż w przypadku poprzedniego urządzenia. Jednak konsumenci chwalą sobie wypiekacz za bardzo dużą ilość przepisów, które dostajemy w zestawie z urządzeniem.

Jest to bardzo istotna rzecz, a producenci urządzenia zadbali o nią wzorowo, co spowodowało, że urządzenie niewyróżniające się pod względem specyfikacji, przypadło do gustu znacznej większości ludzi korzystającej z wypiekacza.

Tym samym jest to główny powód dla, którego sprzęt znalazł się w naszym rankingu

Zalety: 

 • Bardzo duża lista przepisów
 • Wystarczająca ilość programów
 • Użyteczne dodatki

Wady:

 • Duże wymiary 

REDMOND RBMM1907

REDMOND RBMM1907

Urządzenie marki Redmond nie jest jedynie wypiekaczem, dzięki liczbie 17-tu programów otrzymujemy sprzęt, który możemy z pełną świadomością nazwać urządzeniem wielofunkcyjnym.

Jeśli poszukujesz sprzętu, który oprócz wypieku różnego typu chleba będzie dla Ciebie pomocny przy robieniu zupy, jogurtów, kasz lub ciast, w takim razie wypiekacz marki Redmond jest urządzeniem dla ciebie stworzonym.

Wadami urządzenia są jedynie jego wymiary, które nie mogą być mniejsze z uwagi na bardzo dużą jakość oraz wielofunkcyjność całego sprzętu.

Zalety: 

 • Bardzo duża liczba programów
 • Wystarczająca ilość przepisów
 • Bogaty komplet akcesoriów

Wady: 

 • Duże wymiary

SENCOR SBR 930SS

SENCOR SBR 930SS

Urządzenie marki Sencor jest najbardziej optymalną opcją dla użytkownika, który nie wymaga od swojego urządzenia niezliczonej ilość opcji oraz przepisów.

Solidnie wykonane urządzenie powinno zaspokoić wymagania użytkowników, którzy wymagają od swojego sprzętu wysokojakościowych wypieków, gdyż moc urządzenia oscyluje na 600 W, co wydaje się całkowicie wystarczające.

W znacznie niższej cenie, gdyż urządzenie jest tańsze o połowę od swoich poprzedników, otrzymujemy naprawdę dobry jakościowo sprzęt, który otrzymuje od konsumentów bardzo dobre opinie.

Wadami urządzenia może być fakt, że sprzęt posiada jedynie jeden hak ugniatający ciasto, co powoduje, że w jednym cyklu możemy otrzymać wypiek o maksymalnych rozmiarach 900 g.

Zalety: 

 • Bardzo przystępna cena
 • Wystarczająca ilość programów
 • Przyzwoita moc urządzenia

Wady: 

 • Jeden hak ugniatający
 • Wymiary urządzenia

Najlepsze wypiekacze z obudową plastikową

Tefal PF610138

Tefal PF610138

Urządzenie marki Tefal jest sprzętem, którego obudowa została wykonana całkowicie z plastiku. Dzięki obniżeniu jakości budowy naszego sprzętu, za cenę wcześniej przedstawionych wypiekaczy metalowych, otrzymujemy sprzęt o znacznie lepszej specyfikacji.

Moc naszego wypiekacza oscyluje w okolicach 1600 W, co pozwala na wypieki absolutnie najwyższej jakości. 16 dostępnych, różnych programów z pewnością będzie kolejną zaletą naszego sprzętu, która pozwoli nam stworzenie dowolnych wypieków.

Użytkownicy jednak zwracają uwagę na bardzo małą ilość dostępnych przepisów, co sprawia, że do wielu koncepcji wypieków będziemy niestety musieli dojść sami.

Zalety: 

 • Bardzo duża moc urządzenia
 • Bardzo dużo różnych programów
 • Przystępna cena jak na urządzenie tej klasy

Wady: 

 • Obudowa plastikowa
 • Bardzo mała ilość przepisów

Zelmer BM1000

Zelmer BM1000

Jeśli poszukujesz urządzenia, które będzie wysokiej jakości, a ponad to będzie w bardzo przyzwoitej cenie, wtedy wypiekacz marki Zelmer może być dla ciebie idealną opcją.

Wypiekacz posiada całkowicie wystarczające 650 W, które bardzo dobrze wymiesza twoje ciasto, a 11 dostępnych programów powinno nam w zupełności wystarczyć. Największych zalet urządzenia nie zobaczymy w samej specyfikacji, a w praktycznej konstrukcji.

Marka Zelmer wsłuchała się w głos konsumentów i stworzyła wypiekacz z automatycznym dozowaniem składników, co sprawia, że urządzenie działa w pełni automatycznie, tworząc dla nas idealny wypiek.

Przeglądając opinie ludzi można dostrzec, że jedyną istotną wadą urządzenia może być wysoka głośność, która uniemożliwi nam pracę późną porą.

Zalety: 

 • Przyzwoita ilość programów
 • Przystępna cena
 • Wystarczająca ilość przepisów

Wady: 

 • Głośność urządzenia

First Austria FA-5152

First Austria FA-5152

Urządzenie First Austria jest bardzo dobrym wypiekaczem, w najniższej cenie z całego zestawienia. Wysoka moc urządzenia oscylująca w okolicach 850 W oraz duża ilość 12 programów sprawia, że potencjalni klienci zastanawiają się co jest nie tak z tym urządzeniem.

Po przeczytaniu bardzo dużej ilości różnego typu opinii oraz po przestudiowaniu całej specyfikacji urządzenia, możemy dojść do wniosku, że również nie wiemy co sprawia, że cena urządzenia jest tak niska jak na prezentowaną przez nie jakość.

Jedynymi wadami, które udało nam się wyszczególnić z pośród wszelkiego typu różnych ocen jest fakt, że urządzenie nie posiada polskiego menu, dlatego jeśli ktoś ma problemy z językiem angielskim, będzie potrzeba użycia przez pierwsze kilka prób jakiegoś słownika. 

Zalety: 

 • Wysoka moc urządzenia
 • Przyzwoita ilość różnego typu programów
 • Bardzo niska cena

Wady:

 • Brak menu w języku polskim

Tefal PF250135 Pain & Tresors

Tefal PF250135 Pain & Tresors

Urządzenie marki Tefal jest kolejną bardzo dobrą propozycją z gatunku wypiekaczy z plastikową obudową. Jest to urządzenie za, które musimy zapłacić tyle ile za sprzęt z bardzo solidną obudową metalową, dlatego możemy być przekonani, że powyżej przedstawiony wypiekacz będzie prezentował sobą bardzo dobrą specyfikację.

Moc urządzenia została opisana jako 700 W, co jest bardzo przyzwoitą wartością, która powinna pozwolić nam na wysokiej jakości wypieki. Rewolucyjną sprawą natomiast jest fakt, że wypiekacz ma wbudowaną rekordową ilość 20 programów, tworząc z tego sprzętu całkowicie wielofunkcyjne urządzenie, które może wspomóc nas nie tylko w różnego typu wypiekach.

Urządzenie posiada również bardzo dużo udogodnień takich jak automatyczny dozownik, który sprawia, że nie musimy samodzielnie wrzucać dodatków, licząc na to, że zrobiliśmy to we właściwym momencie oraz czasie.

Biorąc pod uwagę dane techniczne oraz opinie ludzi, jedyną wadą urządzenia jest bardzo słaby system oświetlenia, który utrudni nam pracę w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

Zalety:

 • Przyzwoita moc urządzenia
 • Bardzo duża ilość dostępnych programów
 • Dobra cena jak na sprzęt tej klasy
 • Automatyczny dozownik

Wady:

 • Słaby system podświetlenia

Adler AD 6019

Adler AD 6019

Kolejną propozycją , troszkę mniej znanej firmy jest wypiekacz Adler AD 6019. Cenę, jak na urządzenie, które prezentuje sobą moc 1100 W oraz 12-tu wbudowanych programów, uważam za jak najbardziej przyzwoitą, co pozwala marce na realną konkurencję z bardziej znanymi firmami.

Wypiekacz posiada w sobie wiele opcji, które ułatwiają nam codzienne użytkowanie, a jedną z nich jest regulacja wagi wypieku. Dzięki bardzo wysokiej mocy możemy ustawić wagę naszego wypieku aż na 1250 g.

Urządzenie nie posiada tak dużo opinii jak poprzednicy, lecz z pośród wszystkich, które udało nam się wyszczególnić, ciężko znaleźć wyraźne słowa krytyki. Z reguły konsumenci chwalą urządzenie za bardzo dobrą jakość wykonania jak na urządzenie z plastikową obudową oraz podkreślają łatwość w codziennym czyszczeniu urządzenia.

Wartą podkreślenia cechą jest również znacznie mniejsza wielkość urządzenia w porównaniu do poprzedników, co również może być istotną sprawą, gdy będziemy chcieli sprzęt zabrać ze sobą w podróż.

Zalety: 

 • Bardzo wysoka moc urządzenia
 • Przyzwoita cena jak na urządzenie tej klasy
 • Regulacja wagi wypieku
 • Niewielkie rozmiary
 • Wysoka jakość

Wady: 

 • Mało znana marka, która nie wyrobiła sobie jeszcze wielu opinii

Dodaj komentarz