Przejdź do treści
sport »

5 najlepszych walizek

walizek

Wszyscy jeżdżą na wczasy, aby odpocząć, lub w podróże służbowe. Potrzebują zatem walizek, aby mieć w czym przewieźć swoje prywatne rzeczy. W podanym artykule znajdziecie wszystkie informacje na temat najlepszych walizek. Przeczytacie m.in. o modelu z kolekcji GROVE Line firmy Witchen, Santori oraz Buenos Aires od Pucciniego, Paradiver Light z Samsonite, a także BG Berlin ZIP2.

Witchen, GROVE Line

Witchen,-GROVE-Line

Walizka kabinowa z kolekcji GROVE Line została stworzono z ABS’u przez markę Wittchen. Nie trzeba jej nosić, ponieważ posiada 4 łożyskowe kółka i wysuwaną gumową rączkę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie przed dźwiganiem bagażu, ponieważ zaprojektowano specjalny uchwyt.

Jest zamykana zamkiem błyskawicznym z trzycyfrowym kodem. Wewnątrz znajduje się kieszeń, komora zapinana na suwak oraz pasy zabezpieczające ubrania przed wewnętrznym przemieszczaniem się. Pojemność wynosi 34l, a waga 2,6l. Klienci dobrze oceniają ten produkt – na 5 gwiazdek oceniono ją na 4,8 [na podstawie 1700 opinii].

W dużym skrócie: 

  • zalety: dobra jakość tworzywa, 4 łożyskowe kółka, boczny uchwyt, gumowa rączka, kod, wnętrze pozwalające na dobre zagospodarowanie, mała waga;
  • wady: mała pojemność.

Puccini, Santori

Puccini,-Santori

W zeszłym roku firma Puccini stworzył małą i dużą, twardą walizkę z kolekcji Santori. Wykonano ją z tworzywa ABS. Ma 4 koła i nowoczesny układ jezdny, dzięki czemu łatwo ją przemieszczać na każdym rodzaju powierzchni, lecz także można ją nieść.

Model posiada dodatkowe uchwyty mające na celu ułatwić podnoszenie. Wewnątrz znajdują się 2 kabiny, kieszeń bez suwaka i pasy zabezpieczające. Główny zamek zawiera kod. Część boczna dużych walizek zawiera 4 logowane stopki ochronne, które chronią model przed zarysowaniem się. Produkt na podstawie 48 opinii zdobył 5 gwiazdek.

W dużym skrócie: 

  • zalety: dobra jakość tworzywa, 4 kółka, nowoczesny układ jezdny, boczne uchwyty, kod, wnętrze pozwalające na dobre zagospodarowanie, mała waga, stopki ochronne;
  • wady: brak suwaka wewnątrz walizki.

Puccini, Buenos Aires

Puccini,-Buenos-Aires

Puccini także stworzył Buenos Aires. Walizkę wykonano z polipropylenu, dzięki czemu cała powierzchnia jest odporna na uszkodzenia. Produkt waży nieco ponad 2kg. Ma podwójne koła mogące obracać się o 360 stopni. Zamek posiada specjalny wodoodporny kod. W środku znajdują się 2 komory odgrodzone przeźroczystą przegrodą oraz pasy.

Model nie posiada jednak bocznego uchwytu. Ma oryginalny wygląd, gdyż przy produkcji zdecydowano się na wzór przypominający „hipnozę” czy „wzniesienia na mapie konturowej”. W środku można zmieścić nawet 98l! Oceny wystawione przez klientów docierają do 5 gwiazdek. 

W dużym skrócie: 

  • zalety: tworzywo chroniące całą powierzchnie walizki, bardzo mała waga, podwójne kółka mogące obracać się o 360 stopni, wodoodporny zamek, kod, wnętrze pozwalające na dobre zagospodarowanie, bardzo duża pojemność, oryginalność[zaleta?];
  • wady: brak bocznego uchwytu.

Samsonite, Paradiver Light

Samsonite,-Paradiver-Light

Samsonite stworzyło model Paradiver Light w kolorach sportowych. Wykonano ją z powłoki PU. Jest miękka, zawiera pasek na ramie, 2 kółka, 2 zewnętrzne kieszenie przednie oraz 2 uchwyty [przedni i boczny]. Używanie jednego z nich może być jednak niekomfortowe, ponieważ uchwyt został stworzony na kształt litery „T”, w związku z czym może się komuś niewygodnie go trzymać.

Jej pojemność można określić, jako średnią, ponieważ wynosi 48,5l. Ważną informacją jest fakt, iż walizka jest wodoodporna, co jest dużym plusem dla tego modelu. Oceny tej walizki wahają się od 4,5 gwiazdek do 5.

W dużym skrócie: 

  • zalety: powłoka PU, miękkość, zewnętrzne kieszenie, pasek na ramie;
  • wady: brak dużego zabezpieczenia, tylko dwa kółka, uchwyt w kształcie litery „T”.

BG Berlin, ZIP2

BG-Berlin,-ZIP2

BG Berlin ukazał światu walizkę ZIP2. Łatwo w niej posegregować bagaż. W środku znajdują się 2 duże komory wewnętrzne, a także mniejsze kieszenie. Produkt posiada 4 obrotowe kółka hip hipowe, uchwyt boczny oraz zamek błyskawicznym antywłamaniowy.

Dzięki niemu dwie strony walizki nie rozsuną się od siebie. Posiadając ten model nie trzeba obawiać się, iż złodziej użyje noża albo innego ostrego narzędzia, aby włamać się do środka. Jest to zatem dobry model dla osób podróżujących z wartościową zawartością. W środku można zmieścić 72l bagażu. Podróżnicy także oceniają ją wysoko.

W dużym skrócie: 

  • zalety: wnętrze pozwalające na bardzo dobre zagospodarowanie, 4 obrotowe kółka hip hipowe, uchwyt boczny, duży poziom bezpieczeństwa, duża pojemność;
  • wady: niewidoczne „na pierwszy rzut oka” przydatne szczegóły.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze walizki?

Zabezpieczenia i materiał

Wybierając odpowiednią walizkę powinno się zwrócić uwagę m.in. na jej zabezpieczenia, zwłaszcza jeśli przewozi się coś wartościowego. Z tego powodu dobrze byłoby, gdyby posiadała ona zamek z kodem bądź kłódką na kluczyk. Jeśli ktoś ukradnie nasz bagaż, mini kłódkę łatwiej będzie mu zepsuć, w związku z czym wybór pierwszego zabezpieczenia jest lepszy, pewniejszy.

Dobrze byłoby również, gdyby walizka została wykonana z twardego materiału, ponieważ tworzywo także zwiększy wtedy bezpieczeństwo naszych rzeczy, np. przecięcie walizki ostrym narzędziem będzie trudniejsze do zrobienia, bądź nawet niemożliwe. Taki model nie jest jednak wygodny, więc kupujący powinien się zastanowić, co zamierza w nim trzymać, oraz gdzie ma on zostać położony w samolocie.

Jeżeli zawartość będzie ważna dla podróżnika, a walizka poleci w luku bagażowym, powinna zostać wykonana z twardego tworzywa. Jeśli zaś ma na celu pełnienie funkcji bagażu podręcznego – z miękkiego [o czym więcej poniżej]. 

Transport walizki

Uwadze podróżującego nie powinien także umknąć fakt, w jaki sposób może transportować swój bagaż, czyli np.:  „Czy walizka zawiera boczny uchwyt?”. Nie jest to niezbędny element, lecz dzięki niemu łatwiej podnieść bagaż.

Jeżeli komuś wygodnie zawiesić torbę na ramię, powinien on wybrać model ze specjalnym dodatkowym paskiem. Dobrze byłoby także popatrzeć na ilość kół. Łatwiej wieźć za sobą walizkę z czterema kółkami, ponieważ można ją przechylać w każdą stronę.

Nie zaszkodzi również dowiedzieć się, czy koła mogą się obracać oraz jak kręcą się na różnych powierzchniach. W końcu zanim dojdzie się na lotnisko z wykafelkowaną podłogą, może będzie trzeba przejść przez parking z „chropowatą”, kamienną powierzchnią.

Pojemność, rozmiar i waga walizki

Pojemność też może okazać się istotna, lecz zazwyczaj widać ją, kiedy klient spojrzy na walizkę stojącą na wystawie. Oczywiście nie będzie się jej znać w ten sposób dokładnie. W większej walizce, co prawda, można zmieścić więcej rzeczy, lecz czasami większy model jest nam niepotrzebny.

Jeżeli wiemy, iż w środku walizki zostanie dużo wolnego miejsca, oznacza to, iż powinniśmy się zdecydować na inną. W końcu im większa walizka, tym cięższa może być. Nie powinno się jednak także kupować zbyt małego modelu, ponieważ będzie on wtedy bezużyteczny lub będziemy musieli wkrótce kupić kolejny. O rozmiarze walizki można więcej przeczytać w punkcie: „Najczęściej zadawane pytania [FAQ]”.

Wnętrze walizki 

Ważniejsze powinno być wnętrze modelu. Lepiej wybrać walizkę, w której możemy je lepiej zagospodarować. Wygodniej będzie nam ułożyć ubrania, jeśli w środku znajduje się więcej komór – zwłaszcza, jeżeli nie podróżujemy sami i mamy z drugą osobą wspólną walizkę.

Przydatne okażą się także kieszenie na drobiazgi, ponieważ nie będziemy musieli ich szukać po dotarciu na miejsce. Jeśli są zapinane na suwak, będziemy mieć pewność, iż nasze rzeczy nie wylecą i nie „wymieszają się” z resztą.

Zewnętrzne kieszenie

Jeżeli model posiada także kieszonki zewnętrze – tym lepiej dla nas, ponieważ czasami mogą okazać się bardzo przydatne. Jeśli będziemy chcieli gdzieś schować małe rzeczy, skorzystamy właśnie z nich. Na dodatek jeżeli nasza walizka stanowi bagaż podręczny, będą one „na wyciągnięcie ręki”, ponieważ łatwo znajdziemy drobiazgi – nie będzie trzeba ich szukać w środku.

Wygląd

Wygląd modelu w rzeczywistości nie powinien mieć znaczenia, lecz wiele osób chce mieć „ładną” walizkę. Produkt wyglądający na wartościowy może jednak „przyciągnąć” wielu złodziei. Jeżeli jednak mamy oryginalną walizkę, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś się pomyli i ją weźmie myśląc, iż należy do niego.

Najczęściej zadawane pytania

Podróżujący często pytają się, czy można wnieść walizkę na pokład samolotu, jako bagaż podręczny?

Odpowiedź brzmi: to zależy. Nie jest to coś, o co powinno się pytać sprzedawców walizek, ponieważ każda linia lotnicza może sama zdecydować o czymś takim. Oznacza to, iż przed wyborem walizki powinno się dowiedzieć, jak duży bagaż podręczny można wnieść do samolotu. Należałoby również mieć na uwadze to, że niektóre walizki można mocno wypchać, w skutek czego stają się większe i to także może wpłynąć na dozwolony rozmiar.

Z jakiego walizka powinna być wykonana?

eżeli nie ma ona na celu pełnienia funkcji opisanego powyżej bagażu podręcznego, to najlepiej byłoby, aby materiał ten był solidny, ponieważ pracownicy lotniska ładując walizki do samolotu oraz wyładowując je, bardzo często nimi rzucają. Jeżeli walizka nie została wykonana z dobrego materiału, może zostać zniszczona, a co za tym idzie – jej zawartość również może ulec zniszczeniu. Mowa tutaj o bagażu rejestrowanym. Jeżeli chodzi o materiał, z którego wykonano walizkę stanowiącą bagaż podręczny, najlepiej byłoby, gdyby była ona miękka i lekka.

Czasami wycieczkowicze zastanawiają się, ile może ważyć ich bagaż?

Ma tutaj zatem duże znaczenie pojemność walizki. Nie powinno się jednak wybierać takich, do których można schować bardzo ciężkie rzeczy, ponieważ linie lotnicze także określają dopuszczalną wagę. Czasami trzeba dopłacić, jeżeli chce się przewieźć więcej kilogramów, czasami jest to jednak niemożliwe, w związku z czym najlepiej byłoby sprawdzić maksymalną wagę bagażu i w razie potrzeby kupić 2 walizki. W końcu nie jest nikomu potrzebna taka, której nie będzie można załadować do samego końca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.