Przejdź do treści
Sprzęt RTV »

5 najlepszych słuchawek bluetooth

słuchawek-bluetooth

W rankingu redakcja poddała ocenie 5 najlepszych słuchawek bluetooth, które zostały odpowiednio przetestowane i wyselekcjonowane spośród pozostałych modeli.

Jabra Elite 45h

Jabra-Elite-45h

Najtańsze słuchawki w tym zestawieniu, są w tej chwili możliwe do kupienia za około 435 złotych, zależnie od wybranego producenta.

Słuchawki charakteryzują się długo wytrzymującą baterią (maksymalna wytrzymałość to około 50 godzin czynnego użytkowania) oraz niewielką wagą.

Sam kształt również jest dosyć mały, co sprawdza się bardzo dobrze w przypadku chęci posiadania sprzętu, przeznaczonego głównie na wyjścia z domu.

Wadą dla niektórych może być przez budowę dość słabe trzymanie słuchawek na głowie, gdyż przy jakimkolwiek gwałtowniejszym ruchu mogę one łatwo spaść z uszu.

JBL Tune 750 BTNC

JBL-Tune-750-BTNC

Kolejne słuchawki są nieco droższe od swojego poprzednika. Ich aktualna cena wynosi około 500 złotych.

Słuchawki posiadają wyjątkowo trwałą konstrukcję, która jest bardzo odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Na pochwałę i w tym wypadku zasługuje bateria, która potrafi działać nieprzerwanie przez 15 godzin od włączenia.

Wadą słuchawek może być dosyć basowe brzmienie, które, chociaż ma swoje uroki, to jednak nie każdemu może przypaść do gustu ze względu na swoje dość mocne podkręcenie.

Słuchawki te są polecane szczególnie dla osób lubujących się w ostrzejszym typie muzyki.

Microsoft surface headphones 2

Microsoft-surface-headphones-2

Ostatnie z tańszych słuchawek, możliwe do kupienia w niektórych sklepach już za tysiąc złotych.

Jeżeli chodzi o sam wygląd, są to jedne z ładniejszych słuchawek, które prezentujemy w tym zestawieniu. Microsoftowi udało zawrzeć się w nich jednocześnie praktyczność, ale i odpowiednią, nowoczesną elegancję.

Wyróżniającą się funkcją w słuchawkach jest możliwość ich podłączenia do dwóch urządzeń jednocześnie, co pozwala na lepsze kontrolowanie muzyki, której chce się aktualnie posłuchać.

Są to także najtańsze słuchawki, które wybraliśmy, umożliwiające w miarę dobrą redukcję dźwięków z otoczenia.

Sony WH-1000XM4

Sony-WH-1000XM4

Słuchawki od dobrze znanej wszystkim na rynku firmy Sony zaskakują swoją jakością. Są to jedne z droższych produktów, które gwarantują bardzo profesjonalną jakość, dostępne już od 1 500 złotych.

Do nowych słuchawek została dodana specjalna aplikacja, od jakiegoś czasu udostępniana przez firmę. Pozwala ona na dogodniejsze sterowanie muzyką, której aktualnie się słucha.

Oprócz samej jakości oferowanego dźwięku słuchawki znakomicie redukują inne dźwięki z otoczenia, zagłuszając wszystko, co nie wydobywa się z ich wnętrza. Polecane szczególnie do bardzo głośnych pomieszczeń.

Bose Noise Cancelling Headphones 700

Bose-Noise-Cancelling-Headphones-700

Najlepsze wytłumienie otoczenia I najlepsza jakość dźwięku oferowana jest obecnie właśnie w tych słuchawkach, których cena na rynku wynosi około 1800 złotych.

Zawiera cechy wszystkich wymienionych wcześniej słuchawek, jednakże funkcje dodane przez producenta bardzo mocno wyprzedzają inne sprzęty na tle samej jakości.

Bateria potrafi wytrzymać 20 godzin, podczas gdy czas jej pełnego naładowania to jedynie 2 i pół godziny. Poziom głośności można dostosować bardzo dokładnie do swoich indywidualnych potrzeb, a czystość dźwięku wyważono idealnie.

Na rynku wypuszczane jest coraz więcej różnego rodzaju typów słuchawek, dlatego mimo przedstawionej tutaj oferty może okazać się, iż coś nie pasuje dla poszczególnych osób. Mimo wszystko są to modele, które przedstawiają największe standardy, jakie do tej pory udało zaimplementować się firmą i pokazują, do czego zdolni są dzisiejsi producenci. Jednakże nieważne jakie słuchawki zostaną wydane przez konkretną firmę, koniec końców, wszystko wskazuje na to, iż najprawdopodobniej wszyscy prędzej czy później zdecydują się na produkcję wyłącznie słuchawek bezprzewodowych, które gwarantują najlepszą oraz najdłuższą trwałość produkcji.

Jak wybrać najlepsze słuchawki bluetooth dla siebie?

Kierując się tym pytaniem, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, którym trzeba się przyjrzeć przed ostatecznym zakupem. Istnieje oczywiście wiele różnych elementów, wpływających na końcowe funkcjonowanie sprzętu, jednakże spośród wszystkich rzeczy, które należy przeanalizować podczas dobierania idealnej pary dla siebie, właśnie te wydają się dla większości osób, chcących nabyć słuchawki bezprzewodowe bluetooth najważniejsze.

Czas trzymania baterii i jej ładowania

W przypadku długich wyjazdów i wiedzy, iż gdzieś w pobliżu nie będzie można w szybki sposób naładować potrzebnych sprzętów, należy skupić się na opisie, dostarczanym przez producenta na temat tego, ile potrafi wytrzymać dana bateria.

Obecnie nowsze modele słuchawek pozwalają na trzymanie energii nawet do 30 godzin, co powinno być wystarczającą opcją dla kogoś, kto nie będzie miał zbyt wielu miejsc ich szybkiego podładowania.

Sama szybkość również jest ważna, gdyż niektóre słuchawki w obecnych standardach rynkowych posiadają błyskawiczną sprawność pobierania prądu, która dodatkowo może okazać się bardzo ważna, jeżeli możliwości załadowania będą ograniczone.

Z wcześniej wymienionych serii w takim wypadku najlepiej sprawdzą się słuchawki Jabra Elite 45h oraz Bose Noise Cancelling Headphones 700

Kształt i utrzymanie

Kształt słuchawek oraz jakość ich wykonania również jest nie bez znaczenia, jeżeli chodzi o jakość sprzętu. Szczególnie ważny może się on okazać dla osób z większą małżowiną uszną albo głową.

Niektóre modele mimo dobrej jakości dźwięku przez swój wygląd, który ma służyć zmniejszeniu całego urządzenia, sprawia, iż założone na uszy słuchawki potrafią dosyć szybko spaść pod wpływem nieco bardziej energicznych ruchów głową.

Jeżeli ktoś chciałby znaleźć sprzęt bardziej stabilny, dostosowany idealnie do kształtu głowy, powinien zainteresować się słuchawkami wszystkimi z wyżej wymienionych, oprócz Jabra Elite 45h, która w naszych testach niestety wypadła najgorzej pod tym względem i czasem ześlizgiwała się podczas schylania bądź przechylania na boki.

Jakość dźwięku

W przypadku jakichkolwiek tematów, odnośnie do dźwięku, warto pamiętać jedną szczególnie ważną rzecz. Każda osoba może słyszeć wszystko zupełnie inaczej, wobec tego bardzo ciężko jest często wybrać sprzęt, który idealnie wpasowuje się w gust danego odbiorcy.

Mimo to, zaprezentowane, chociażby w tym zestawieniu rozwiązania na pewno powinny zadowolić większość osób chętnych do zakupu. Jeżeli komuś zależy na dobrej jakości dźwięku, to musi on przede wszystkim kierować się droższymi modelami, w których producent użył lepszych podzespołów dla zwiększenia efektu słuchania.

Z naszego zestawienia możemy polecić szczególnie dwie ostatnie słuchawki, które zagwarantują najwyższą jakość dla każdego. Jeżeli więc kogoś interesuje bardziej czystość, powinien wybrać modele Bose Noise Cancelling Headphones 700 albo Sony WH-1000XM4.

Natomiast w przypadku chęci posłuchania czegoś z mocniejszym basem dobrą opcją w tym wypadku jest wybór JBL Tune 750 BTNC, które bardzo dobrze potrafią podkręcić cięższe brzmienia w ostrzejszych gatunkach muzycznych.

Często zadawane pytania na temat najlepszych słuchawek bluetooth

Mimo to, osoby rozglądające się za nowymi opcjami, dostępnymi na rynku zastanawiają się jeszcze nad kilkoma innymi kwestiami, dotyczącym bardziej ogólnych tematów słuchawek bezprzewodowych bluetooth.

Czy warto kupować nowsze modele słuchawek bluetooth?

Jeżeli ktoś oczekuje lepszej jakości dźwięku, to jak najbardziej tak. Nie da się ukryć, iż dzisiejsze słuchawki z roku na rok coraz mniej różnią się od swoich markowych poprzedników, wydanych kilka lat wcześniej, jednakże producentom wciąż udaje się zastosować nowe technologie, poprawiające ogólną jakość. Wobec tego, jeżeli ktoś posiada słuchawki z roku 2019, nie musi martwić się o to, że jego muzyka jest słabsza, jednakże, jeżeli posiada sprzęt zakupiony jeszcze wcześniej, powinien zastanowić się nad jego wymianą. Słuchawki zaprezentowane w naszym rankingu wydane zostały nie później niż pod koniec roku 2019 albo w jeszcze aktualnym 2020.

Czy warto jest w ogóle kupować słuchawki bezprzewodowe bluetooth?

Jak najbardziej, zdecydowanie się na zakup słuchawek bluetooth jest bardzo dobrą decyzją. Przewody stosowane w innych modelach niestety szybciej psują się po jakimś czasie. Wynika to z ogólnych sił grawitacji, którym poddawany jest kabel podczas codziennego użytkowania. Prędzej czy później dane łącze może ulec uszkodzeniu i na przykład zacząć dostarczać muzykę tylko do jednej ze słuchawek. Jest to dość znany problem, gdyż trzeba wtedy kręcić kablem przy samej głowie, aby uzyskać z powrotem naturalne brzmienie w obu otworach. Bezprzewodowość całkowicie eliminuje ten problem, dodatkowo wydłużając czas użytkowania sprzętu, wobec tego nawet większa inwestycja finansowa zwróci się w długich latach działania.

Jaki format wielkościowy słuchawek bezprzewodowych bluetooth jest najlepszy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż różne formaty przygotowywane są specjalnie pod indywidualne wymagania każdego z użytkowników. Mimo to istnieją pewne kryteria, które najlepsze są dla danego pomieszczenia bądź otwartej przestrzeni. W przypadku chęci posiadania słuchawek do słuchania w domu poleca się rozmiary pełnowymiarowe wokółuszne. Jeżeli ktoś szuka czegoś, z czym mógłby wyjść na dwór, poleca się słuchawki namałżowinowe albo zagłowne, których mniejsza objętość nie przeszkadza tak bardzo podczas noszenia.

Czy w kolejnych latach jakość słuchawek poprawi się jeszcze bardziej?

Na pewno jakość poprawek poprawia się z miesiąca na miesiąc, kiedy najpopularniejsi producenci wydają kolejne modele, jednakże różnice te nie są aż tak zauważalne. Mimo wszystko o ile oczywiście nie zauważy się znaczącej różnicy między modelami, których czas wydania wynosi na przykład pół roku, tak po chociażby pięciu latach może ona oszołomić osoby, które do tej pory używały starszych modeli, których cena nie przekraczała 300 złotych. Wobec tego tak, jakość na pewno w przyszłości poprawi się jeszcze bardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.