Przejdź do treści
Sprzęt AGD »

11 najlepszych odkurzaczy automatycznych

odkurzaczy-automatycznych

Odkurzacze automatyczne cieszą się coraz większą popularnością. Jesteśmy coraz bardziej zabiegani, a one pozwolą nam na chwilę usiąść i odpocząć, gdy będą sprzątać mieszkanie.Mogą to także zrobić, zanim jeszcze wrócimy z pracy. Jest to wygoda, na którą może pozwolić sobie coraz większa ilość osób. Jaki odkurzacz więc wybrać? Oto ranking najlepszych odkurzaczy automatycznych. 

Odkurzacze automatyczne

iRobot Roomba s9+

iRobot-Roomba-s9+

Jednym z najczęściej wybieranych przez klientów odkurzaczem automatycznym, z pewnością jest model iRobot Romba s9+. Posiada on stację Clean Base, dzięki której użytkownicy nie muszą przejmować się opróżnianiem pojemnika odkurzacza.

Ponadto stacja jest na tyle pojemna, że nie trzeba jej oprżniać nawet przez kilka tygodni. Mieści się bowiem w niej aż 30 pełnych zbiorników na brud. Roomba sam stwierdza, że jest już przepełniony, przejeżdża do stacji dokującej i tam opróżnia nieczystości wprost do worka umieszczonego w stacji

Ten odkurzacz automatyczny wykorzystuje technologie PerfectEdge. Dzięki niej może usuwać zabrudzenia nawet z najtrudniej dostępnych miejsc takich jak narożniki, czy szczeliny. Jeżeli robot się rozładowuje, sam wraca do stacji dokującej, by się naładować. Użytkownik więc może całkowicie zapomnieć o pilnowaniu odkurzacza. Gdy skończy się ładować, wraca do sprzątania w miejscu, w którym skończył. 

 Robot posiada liczne czujniki, by nie zaplątywał się w kable, omijał przeszkody, przejeżdżał przez progi, czy czujniki wykrywające zabrudzenia. W połączeniu z cichym działaniem, tylko 65 dB, daje temu odkurzaczowi miejsce na podium.

Vesta ERVC01

Vesta-ERVC01

Mały i zwinny, odkurzacz automatyczny. Jego rozmiar jednak w żaden sposób nie umniejsza jego możliwości. Solidnie wykonany, wytrzymały odkurzacz, które może bez przerwy pracować do 90 minut posiada 5 cykli pracy. Umożliwiają one dokładne usunięcie wszystkich zabrudzeń na różnych powierzchniach.

Vesta ERVC01 automatycznie wraca do bazy na ładowanie. Ponadto wyposażony został w dodatkowy filtr i szczotkę. Wszystko to po to, by zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. 

Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner SDJQR02RR

Xiaomi-Mi-Rbot-Vacuum-Cleaner-SDJQR02RR

Robot Vacuum Cleaner wyposażony został w cały szereg praktycznych funkcji. Wbudowanie 12 różnych czujników pilnuje, by mieszkanie było idealnie czyste. LDS czyli Laserowy czujnik odległości skanuje każde pomieszczenie w 360 stopniach w celu stworzenia mapy pomieszczenia.

Cztery procesory śledzą ruchy urządzenia, a algorytm SLAM pomaga obliczyć odkurzaczowi najbardziej efektywną drogę do wyczyszczenia całego pomieszczenia. Jak każdy dobry odkurzacz automatyczny, także ten model po skończeniu pracy wraca do stacji dokującej. Ponadto można sterować urządzeniem dzięki aplikacji w telefonie. Zmieniać mu tryb pracy, czy ustawiać harmonogram działania. Ten odkurzacz może mile zaskoczyć każdego. 

Samsung VR20R7250WC

Samsung-VR20R7250WC

Ten model  odkurzacza automatycznego wyposażono w szereg udoskonaleń, z których firma SAMSUNG jest już znana na całym świecie. FullView Sensor™ odpowiedzialny jest za wykrycie najmniejszych przeszkód, które urządzenie może napotkać podczas pracy.

Wyposażony w pilot z pointerem odkurzacz pozwala użytkownikowi na zdalne sterowanie sprzątaniem i wyznaczanie drogi, po której ma się poruszać Sterować odkurzaczem można także dzięki aplikacji na urządzenia mobilne. Robot ten komunikuje, na jakim etapie sprzątania jest, jakim sposobem sprząta oraz przedstawia nam harmonogram sprzątania. 

Roborock S5 MAX

Roborock-S5-MAX

Jak twierdzi producent, Roborock zamiata kurz, brud i konkurencję. Posiada opcję czyszczenia intensywnego. A jego konstrukcja jest tak stworzona, by poradzić sobie z każdym zakamarkiem i nawet piaskiem. 

Pojemny zbiornik na wodę odkurzacza sprawia, że Roborock może kompletnie wysprzątać jednorazowo do 200 metrów kwadratowych. A dzięki unikalnej konstrukcji szuflady, panel mopa można łatwo zainstalować lub zdjąć bez potrzeby wyjmowania zbiornika na wodę. Filtr powietrza można myć, dzięki czemu nie trzeba go tak często wymieniać. 

Ecovacs DEEBOT 710

Ecovacs-DEEBOT-710

Jesteś alergikiem, który nie korzystał z odkurzaczy automatycznych, bo nie są tak dokładne? Ponieważ po sprzątaniu w pomieszczeniu unosi się kurz? Dzięki systemowi filtrów o wysokiej wydajności, które posiada Ecovacs, alergicy mogą spać spokojnie. Metalowy filtr siatkowy, filtr gąbkowy, pyłowy oraz powietrza sprawiają, że DEEBOT wyłapuje najmniejsze cząsteczki. Nawet te, które powodują alergię i astmę. 

Odkurzacze automatyczne myjące

Xiaomi Mijia Roborock s6 

Xiaomi-Mijia-Roborock-s6

Jest to z pewnością warty uwagi robot, który mimo niższej półki cenowej, cieszy się zaufaniem wielu użytkowników. Cenią sobie ni przede wszystkim funkcjonalność robota jak i jego małą awaryjność. Odkurzacz ten czyści bez problemu dowolną wybraną powierzchnię. Xiaomi wypsażył swojego robota w automatyczne czujniki, chroniące odkurzacz przed zderzaniem się z wszelkimi przeszkodami. 

Roborock wykorzystuje laserową technologię pomiaru odległości Laser Distance System. Umożliwia ona sprawdzanie otoczenia w 360 stopniach. Dzięki algorytmowi SLAM odkurzacz tworzy sobie wewnątrz mapy, by zapamiętać rozkład mebli w pomieszczeniu. 

Wyposażony w specjalną szczotkę uniemożliwiającą wplątywanie się włosów okaże się niezastąpiony nawet w domu, w którym są zwierzęta. Dodatkowo możemy ustawić mu harmonogram sprzątania, by nie przejmować się już, kiedy włączyć odkurzacz. Możliwość mopowania to tylko kolejny atut tego odkurzacza automatycznego.

iRobot Roomba i7

iRobot-Roomba-i7

 Roomba i7 jest najbardziej zaawansowanym odkurzaczem iRobota. Posiada dwie nowoczesne gumowe szczotki, które zapewniają jeszcze większą czystość. Uczy się rozkładu pomieszczeń w domu, więc doskonale wie, gdzie ma jechać. Reaguje na komendy głosowe, więc gdy każesz mu posprzątać kuchnie, on po prostu tam jedzie.

Dzięki dużej sile ssącej, model ten jest polecany posiadaczom zwierząt domowych. Posiada pojemnik na brud, który możesz umyć pod bierzącą wodą, oraz dwupoziomowy system filtracyjny.  W połączeniu z 25 letnim doświadczeniem firmy w tworzeniu robotów, Roomba staje się jednym z częściej kupowanych odkurzaczy automatycznych tego roku. 

 Symbo Xbot 5 Pro

Symbo-Xbo-5-Pro

Posiadający 6 trybów pracy Xbot jest odkurzaczem z niższej półki cenowej. To, czym wyróżnia się na tle innych to z pewnością para długich, wystających szczotek, których zadaniem jest dokładne sprzątanie w narożnikach. Ma na tyle silną moc ssania, że nadaje się do zbierania sierści.

Posiada silnik litowo-jonowy i elektronicznie sterowaną pompę wodną. Pomimo niskiej ceny, projektanci nie zapomnieli o tak ważnym filtrze HEPA. W modelu tym nie zabrakło także 6 trybów czyszczenia. Ponadto robot ten może działać bez przerwy przez 100 minut. Do zestawu dołączona jest taśma granicząca pracę robota. 

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C

Xiaomi-Mi-Robot-Vacuum-Mop-1C

Najważniejszą cechą tego modelu jest to, że użytkownik może sam śledzić i zmieniać wszystkie ustawienia i proces czyszczenia za pomocą aplikacji mobilnej Mi Home. Wysokość odkurzacza wynosi tylko 8,2 cm, co sprawia, że z doskonałą dokładnością posprząta nawet pod meblami.

Mimo małych rozmiarów, może pokonać przeszkody (progi, dywany), które mają nawet 1,5 cm. Czujnik antykolizyjny zabezpieczy meble i inne przedmioty przed zderzeniem. 

Jak wybrać odkurzacz automatyczny?

Szukając odkurzacza automatycznego, warto zastanowić się na czym najbardziej nam zależy. Możemy wybierać w wielu modelach, które różnią się od siebie dość znacząco. Jedne wyposażone są w specjalne, kierowane dla alergików filtry HEPA, inne zaś dzięki aplikacjom pozwalają nam włączyć odkurzacz nawet wtedy, gdy jesteśmy poza domem.

Możemy dowolnie dobierać odkurzacz mopujący, lub taki który konfigurujemy z mopem, W tym drugim przypadku po skończonej pracy, odkurzacz przekazuje informację do maszyny mopującej, że może zacząć pracę. 

Właściciele zwierząt domowych także znajdą tu odkurzacze, które poradzą sobie nawet z sierścią zwierząt. W dobrych odkurzaczach automatycznych zainstalowane są specjalne czujniki, które uniemożliwiają obijanie się urządzenia o meble. Dzięki temu mamy pewność, że robot nie zniszczy żadnych przedmiotów w domu. 

FAQ

Czy odkurzacze automatyczne na pewno dokładnie wyczyszczą moje mieszkanie?

Kupując odkurzacz automatyczny, warto wybrać jeden z nowszych, a co za tym idzie bardziej zaawansowanych modeli. To dzięki najnowszym technologiom i algorytmom, odkurzacze automatyczne mogą coraz dokładniej czyścić podłogi. Często wydaje nam się, że robią to chaotycznie, jednak pod koniec pracy okazuje się, że każdy centymetr został odkurzony.

Odkurzacz automatyczny poradzi sobie z sierścią i brudem, który towarzyszy podczas powrotów ze spacerów?

Jeśli mamy psa czy kota, które gubią sierść, możemy kupić odkurzacz automatyczny, który jest dedykowany właścicielom zwierząt. Mają one zazwyczaj dużo większą moc ssącą i specjalne szczotki, które uniemożliwiają włosom wkręcanie się. Dzięki temu odkurzacz znakomicie poradzi sobie nawet z sierścią. Jeśli zaś kupimy odkurzacz mopujący, to mamy pewność, że nasza podłoga będzie czysta nawet po spacerze w deszczowy dzień. 

Czy dobry odkurzacz automatyczny musi być drogi?

Cena odkurzaczy automatycznych jest bardzo zróżnicowana. Firmy z ugruntowaną pozycją na rynku i długoletnim doświadczeniem mogą za roboty sprzątające życzyć sobie większe sumy niż inne firmy. Nie jest powiedziane, że im droższy robot, tym lepiej nam posłuży. Prawda jest taka, że powinniśmy dobrać odkurzacz do swoich potrzeb i wymagań. Każde udogodnienie jednak będzie sprawiało, że odkurzacz może być droższy od modeli z gorszymi parametrami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.