Przejdź do treści
Sprzęt AGD »

Najlepsze mopy parowe w 2021

mopy-parowe

Najlepsze mopy parowe, to, te, które spełnią Twoje oczekiwania. Jednakże podstawowe i najważniejsze funkcje mopów parowych to:

 1. Wykorzystują wyłącznie wodę do sprzątania, tzn. są ekologiczne,
 2. Usuwają zarazki i bakterie, które giną w wysokich temperaturach, zapewniając czystość i bezpieczeństwo,
 3. Można chodzić po podłodze od razu po umyciu, bez obaw, że zostaną ślady.

HOOVER CAP1700D

HOOVER-CAP1700D

W mopie parowym firmy Hoover, również nie ma potrzeby używania chemikaliów czy detergentów, wystarczy woda. Mop parowy Steam Capsule jest wyposażony w dwie dysze, prostokątną i trójkątną. Nasadka prostokątna służy do czyszczenia dużych powierzchni, trójkątna natomiast jest idealna do czyszczenia narożników oraz usuwania uporczywych zabrudzeń.

Służy do czyszczenia wszystkich powierzchni, również drewnianych i laminowanych podłóg. Jednocześnie zmieniając nakładkę, wyczyścimy dywan lub wykładziny, są to powierzchnie trudniejsze do wyczyszczenia, jednak w wyniku działania wysokiej temperatury oraz pary brud osadza się na nakładce mopa parowego.

Przycisk pary, oznacza użyteczność, wygodę i kontrolę kiedy, wykorzystać wyrzut pary tak aby skutecznie usunąć trudniejsze zabrudzenia. Funkcje te pozwalają na precyzyjne i efektywne czyszczenie różnego rodzaju powierzchni. Dzięki pionowemu parkowaniu mop jest urządzeniem łatwym w przechowaniu, zabiera nie wiele miejsca.

Zalety:

 • Bardzo szybko się nagrzewa i jest bardzo poręczny,
 • Rączka do łatwego przenoszenia,
 • Schowek na przewód,
 • Długość przewodu – 7 m,
 • Wyjmowany zbiornik na wodę

Wady:

 • Brak informacji, użytkownicy wypowiadają się w sposób pozytywny na temat urządzenia.

Vileda Steam XXL Power Pad – Vileda

Vileda-Steam-XXL-Power-Pad-–-Vileda

W szybki i higieniczny sposób wyczyści różnego rodzaju podłogi, tj. płytki, panele oraz podłogi drewniane. Dzięki dezynfekującej właściwości pary usunie 99,9% bakterii. W 15 sekund mop jest gotowy do pracy. Jest urządzeniem łatwym do przenoszenia.

Mop parowy  Steam XXL Power Pad posiada wkład czyszczący 3D z wysokiej jakości mikrofibry, zapewniając idealnie czystą podłogę, bez smug i zarysowań. Nakładki można prać już w 60 stopniach. Dwu warstwowa budowa zapewnia optymalną wilgotność wkładu podczas czyszczenia podłogi.

Przegub można obracać o 180 stopni zapewniając ergonomię użycia oraz łatwiejszy dostęp do narożników, podłogą pod meblami, czy ogólnie rzecz biorąc miejsc trudno dostępnych. Mop posiada długą rączkę, co usprawnia sprzątanie osobom wysokim. W zestawie znajdziemy również nakładkę dywanową, która odświeży dywan nawet z frędzlami.

Jest urządzeniem lekkim, kable o długości 6 metrów zapewnia swobodę przemieszczania się. Świetnie sprawdza się przy małych dzieciach, sprzątanie jest zdecydowanie szybsze i dokładniejsze, co pozwala zaoszczędzić czas w szczególności dla osób, które nie lubią sprzątać. Nie należy do urządzeń skompilowanych, co ułatwia jego obsługę w codziennym sprzątaniu.  

Zalety:

 • Podłoga bardzo szybko wysycha;
 • Łatwy w utrzymania czystości;
 • Cicha praca;
 • Wysoka jakość wykonania;
 • Regulator poziomu wydzielanej pary;

Wady:

 • Pomimo możliwości zaczepienia kabla na rączce to jednak przeszkadza w pracy,

PAROWNICA SC 4 EasyFix PREMIUM Karcher

PAROWNICA-SC-4-EasyFix-PREMIUM-Karcher

Mop parowy, który jest wielofunkcyjny oraz komfortowy w obsłudze. Posiada dodatkowy zbiornik wyrównawczy, który można wyciągnąć i uzupełnić wodą podczas pracy. Najnowsza dysza w połączeniu z wysokiej jakości ściereczką zapewnia doskonałe rezultaty czyszczenia.

Posiada również schowek, dzięki czemu dodatkowe końcówki zawsze są pod ręką. Zakres czyszczenia jest bardzo szeroki-od domów po samochód — przydatność małych końcówek jest nieoceniona. Wymywa brud ze wszystkich szczelin, jednocześnie dezynfekując. Dogłębne czyszczenie bez detergentów  usuwa 99,9% zarazków oraz bakterii.

Jest to urządzenie proste w obsłudze a dzięki bogatemu wyposażeniu pozwala usunąć większość zabrudzeń z jakimi możemy się spotkać w naszych domach i mieszkaniach. Technologia lameli zapewnia równomierne rozprowadzanie pary po czyszczonej powierzchni i ściereczce z mikrofibry.

Zalety:

 • Blokada pistoletu parowego — chroni przed przypadkowym naciśnięciem pistoletu parowego np. przez dzieci;
 • Wydatek pary może być regulowany w zależności od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni;
 • Włącznik na urządzeniu — łatwe włączanie i wyłączanie;
 • Praktyczne przechowywanie akcesoriów na urządzeniu.

Wady:

 • Krótki przewód zasilający;
 • Cena.

Mop parowy 10 w 1 model 4169 MULTI STEAM SYSTEM

Mop-parowy-10-w-1-model-4169-MULTI-STEAM-SYSTEM

Jest wielofunkcyjnym rozwiązaniem, który łączy w sobie 10 przydatnych zastosowań czyszczenia parowego. Odplamianie, odświeżanie, dezynfekowanie czy usuwanie zabrudzeń z różnego rodzaju powierzchni, to tylko niektóre z możliwości, które posiada ten mop.

Mop parowy Ariete 4169 usuwa nawet 99,9% szkodliwych mikroelementów i bakterii, bez użycia środków chemicznych. Z łatwością można dobrać odpowiedni strumień pary do rodzaju czyszczonych powierzchni. Sprawdza się w trudno dostępnych miejscach, dzięki specjalnej końcówce szczelinowej, którą należy skierować dokładanie tam gdzie trzeba aby powierzchnia została dokładanie wyczyszczona.

W zestawie można również, zaleźć specjalną końcówkę do tkanin, dzięki której można odświeżyć tapicerki swoich mebli. Konstrukcja mopa parowego jest stabilna i wytrzymała. Mop posiada specjalnie zaczepy na kabel, dzięki czemu nie problemu z jego zwinięciem. Jest bardzo przydanym urządzeniem, pozwalającym utrzymać mieszkanie/dom w idealnej czystości. Produkt cenowo jest przystępny, spełnia walory estetyczne, jak i praktyczne.

Zalety:

 • Cena;
 • Długi przewodu zasilającego – 5 m;
 • Trójkątna ruchoma głowica, pozwala na dokładniejsze sprzątanie narożników;
 • Gotowy do pracy w mniej niż 12 s;
 • Łatwy w obsłudze i czyszczeniu.

Wady:

 • Krótki i ciężki kabel.

FSM1630-QS Black&Decker

FSM1630-QS-Black&Decker

Jest to mop parowy, w którym zastosowano cyfrową technologię Autoselect, która gwarantuje optymalną emisję pary pracy na wybranym typie podłogi. Urządzenie to posiada również funkcję dodatkowego uderzenia pary – emituje parę zwiększoną o 50%.

Również unieszkodliwia 99,9% bakterii i zarazków, bez użycia środków chemicznych. Łatwy do odłączenia zbiornik na wodę, posiada system filtracji, co zapobiega powstawaniu kamienia i wydłuża jego żywotność. O gotowości do pracy informuje oświetlenie zbiornika, który zmienia kolor z czerwonego na niebieski. Urządzenie osiąga właściwą temperaturę do pracy w 15 sekund. Mop FSM 1630 – QS posiada obrotową głowicę w zakresie 180 stopni.

Funkcja ta ułatwia czyszczenie wokół mebli i w ciasnych przestrzeniach. Dodatkowym atutem jest również nakładka wielokrotnego użytku Easy Glide, która została wykonana z mikro włókien. Mop może być również używany w pozycji pionowej, umożliwiając wyczyszczenie elewacji czy ścian.

Zalety:

 • Cichy;
 • Długi przewód;
 • Urządzenie jest lekkie oraz łatwe w utrzymaniu czystości;
 • Łatwy w przechowywaniu.

Wady:

 • Przy wysokich temperaturach, urządzenie nagrzewa się bardzo szybko, co w okresie letnim może utrudniać sprzątanie.

Steam Plus Mop parowy z funkcją odkurzania i czyszczenia parą FC7020/01 Philips

FC7020-01-Philips

Mop parowy firmy Philips Steam Plus to mop elektryczny 2 w 1. Oznacza to, że odkurzanie i czyszczenie parą wykonywane są za jednym razem. Połączone funkcje sprawiają, że sprzątanie wymaga mniej czasu i wysiłku.

Dodatkowym atutem, jest to, że z każdej funkcji można korzystać oddzielenie lub według uznania połączyć. Mop ten oczywiście umożliwia higieniczne czyszczenie powierzchni, usuwając do 99,9% bakterii i zarazków. Urządzenie to posiada również funkcję Auto Pause, dzięki której mop automatycznie przestaje emitować parę w pozycji pionowej, zapewniając jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo w przypadku przerwania pracy.

Do tego urządzenia możemy wykorzystywać wodę z kranu, jest to możliwe dzięki zastosowaniu aktywnych filtrów antywapiennych, który automatycznie oczyszcza wodę z kamienia.

Zalety:

 • Długi kabel;
 • Sucha podłoga po zakończonym czyszczeniu;
 • Estetyczny wygląd;
 • Niski poziom hałasu;
 • Duża skuteczność czyszczenia.

Wady:

 • W czasie pracy wymagane jest przecieranie spodu urządzenia.

Jaki wybrać mop parowy

Głowica

Głowica – jedna z najważniejszych części mopa parowego. Na rynku dostępna jest wersja w kształcie trójkąta lub prostokątna. W wersji podstawowej mop parowy jest wyposażony w jedną głowicę na stałe zamontowaną do korpusu.

Natomiast bardziej zaawansowane mają kilka dodatkowych końcówek i nakładek, co pozwala czyścić różne powierzchnie. Istotne jest to, aby głowica była przymocowana do korpusu w sposób ruchomy, tak aby obracać nią nawet do 360˚. Konstrukcja mopa parowego powinna umożliwić poziome położenia drążka, dzięki czemu głowica mopa może dotrzeć bez problemu w trudne dostępne miejsca oraz bez problemu umyć podłogę pod meblami.

Tryb pracy

Tryb pracy – w zależności od modelu, mopy parowe są wyposażone w jeden, dwa lub więcej trybów pracy. Jest to bardzo istotne, ponieważ dopasowanie parametrów do czyszczonej podłogi, zapewni dokładniejsze sprzątanie oraz uchroni przed ewentualnym uszkodzeniem czyszczonych powierzchni.

Pojemność zbiornika

Pojemność zbiornika – to jeden z elementów, które ma znaczenie dla użytkownika. Ponieważ od ilości wody, zależy, jak długo urządzenie będzie pracować. Pojemność zbiornika na wodę waha się od 350 ml do 1 litra. Niektóre mopy parowe posiadają dodatkowe zbiorniki, przedłużając tym samym czas pracy mopa parowego.

Ciśnienie w mopach parowych

Ciśnienie w mopach parowych – mopy parowe generują do 3 barów, w związku z czym przy dużych zabrudzeniach ciśnienie to może być niewystarczające i czynność należy powtórzyć lub ewentualnie można takie zabrudzenie namoczyć przed czyszczeniem podłogi.

Moc

Moc – mopy parowe są wyposażone w specjalną grzałkę o mocy od 1500W do 2200W. Od mocy grzałki zależy czas podgrzewania się wody w zbiorniku, tzn. czas przygotowania urządzenia do pracy. W efekcie powstaje para wodna w temperaturze od 90 do 120˚C. Co daje nam pewność wyeliminowania 99,9% bakterii i grzybów. Jest to bardzo ważne w przypadku alergików i małych dzieci, które przede wszystkim bawią się na podłodze.

Decydując się na zakup mopa parowego, jednego można być pewnym – koniec ze schylaniem się i wyżymaniem ścierek, co jakby nie patrząc, jest czynnością uciążliwą, szczególnie dla osób, które nie lubią sprzątać. Nie trzeba również czekać, aż podłoga wyschnie, aby zobaczyć efekty swojej pracy. Czyszczenie podłóg stało się szybsze i wygodniejsze.

Często zadawane pytania:

Czy mop nadaje się do mycia paneli? Czy strumień pary jest regulowany względem czyszczonej powierzchni?

Odpowiedź: Jak najbardziej! Produkt super myje panele, do tego chroniąc, by nie przedostała się do nich duża ilość wilgoci 🙂 Możesz nim spokojnie myć drewniane podłogi – panele parkiety etc.

Czy mopem mogę umyć kafelki na ścianie?

Tak. Mop nadaje się do mycia kafelków na ścianie.

Jak uzupełnia się wodę w czasie pracy ? Czy trzeba czekać aż ostygnie czy w każdej chwili można dolać?

Można dodać wodę w zasadzie w każdej chwili. Ja odczekuję na wszelki wypadek ok . 1 minuty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.