Przejdź do treści
Budowa i remont »

6 najlepszych kosiarek do trawy

kosiarek-do-trawy

Przy tak wielu kosiarkach dostępnych na rynku wiemy, że wybranie najlepszej kosiarki może być bardzo trudne. Chcesz kosiarki, która jest dobrze zbudowana, niezawodna i łatwa w obsłudze? Pomiędzy wszystkimi dostępnymi markami i funkcjami — nie wspominając o szerokiej gamie opcji, takich jak kosiarki elektryczne, kosiarki spalinowe, czy kosiarki akumulatorowe — konsument może oszaleć, decydując, którą kosiarkę wybrać.

Tak więc niezależnie, czy masz do wykoszenia mały trawnik przed domem, czy może całą działkę, jesteś we właściwym miejscu. To właśnie tutaj znajdziesz idealną kosiarkę dla siebie. Oto ranking, który przedstawia najlepsze kosiarki do trawy.

Stihl RMA 443 C

Stihl RMA 443 C

Dzięki połączeniu dobrej wydajności cięcia i przemyślanej konstrukcji, Stihl RMA 443 C staje się najlepszą kosiarką akumulatorową w dobrej cenie. Łatwo ją schować, ponieważ można ją złożyć do wysokości zaledwie 40-50 cm. Za pomocą jednoręcznego uchwytu można łatwo regulować wysokość koszenia, popychając uchwyt i ciągnąc korpus kosiarki w górę lub w dół.

Stihl RMA 443 C nadaje się zarówno dla wysokich, jak i niskich osób, ponieważ możesz regulować wysokość rączki. Sam uchwyt jest wykonany z twardego plastiku z immobilizerem zintegrowanym z plastikiem, co zapewnia wygodny chwyt podczas koszenia. Ze względu na niewielką wagę jest łatwa do kontrolowania. Ma również niskie wibracje na kierownicy i doskonale radzi sobie w pagórkowatym terenie.

Teraz jest to kosiarka akumulatorowa i zwykle ma nieco węższą szerokość koszenia. Zaletą kosiarek akumulatorowych jest ich skuteczność na nieco mniejszych, krętych obszarach. Z kolei kosiarki spalinowe o dużej szerokości koszenia lepiej sobie radzą na większych, otwartych obszarach.

Większość kosiarek ma zwykle poziomy pasek w dolnej części kosiarki, ale brakuje go w Stihl RMA 443 C. Doceniamy to, ponieważ zapewnia lepszą widoczność w bezpośrednim sąsiedztwie kosiarki. Na przykład, jeśli okrążysz krzak, natychmiast zobaczysz, czy zbliżasz się do kamienia lub innej przeszkody.

Uzyskujesz także lepszy przegląd samej kosiarki. Udaje jej się ścinać 1000 metrów kwadratowych — nawet jeśli jest to stosunkowo wysoka trawa. Udaje jej się również ścinać bardzo szorstką trawę, chociaż w pewnym stopniu wpływa to na żywotność baterii, ale w rzeczywistości jest mniejsza niż średnia.

Czas pracy jest zatem dobry w przypadku dużej odporności. Ponadto jest wyposażona w podwójną kieszeń na baterię, więc gdy jedna bateria się wyczerpie, możesz po prostu zamienić przestrzeń między nimi, a następnie możesz wykosić kolejne 1000 metrów kwadratowych.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to naprawdę mocna maszyna z dobrym czasem pracy i inteligentnymi, łatwymi w użytku rozwiązaniami. Jest to bardzo dobry zakup dla tych, którzy mają średniej wielkości trawnik, który może być pagórkowaty i ma pewne przeszkody dookoła. Ma wszystkie zalety kosiarek akumulatorowych bez uszczerbku dla wydajności i dostępności.

Zalety:

 • konstrukcja łatwa w obsłudze
 • łatwa do regulacji wysokość koszenia
 • wysoka wydajność
 • długi czas pracy
 • łatwa jazda
 • wydajne cięcie

Wady:

 • jest dosyć głośna.

Stihl RM 448 TC

Stihl RM 448 TC

Stihl RM 448 TC to innowacyjna i łatwa w manewrowaniu kosiarka klasy premium. Będąc kosiarką spalinową, RM 448 TC ma niską masę maszyny, a wraz z jej postępem sprawia, że kosiarka jest łatwa w manewrowaniu. Niska waga maszyny jest częściowo osiągnięta dzięki zastosowaniu wysokiej jakości podwozia z twardego plastiku zamiast stali.

RM 448 TC nie powinno być przechowywane w bezpośrednim świetle słonecznym. Niższa od średniej szerokość cięcia przyczynia się również do obniżenia masy. Siatka kosiarki ułatwia koszenie wokół krzaków, drzew i mebli ogrodowych. W połączeniu z napędem na tylne koła zapewnia dobrą dostępność w trudnym terenie. Regulacja uchwytu i wysokości koszenia jest bardzo łatwa, ale istnieje pewne ryzyko ściśnięcia przepustnicy.

Napęd do przodu ma tylko jeden bieg, ale prędkość jest dobrze wyważona, a kosiarka radzi sobie z nierówną, półdługą trawą bez przeciążania. Kolektor jest bardzo łatwo dostępny dzięki rączce, a także wskaźnik wskazujący, kiedy kolektor jest pełny. RM 448 TC nie ma funkcji mulczowania, ponieważ kolektor jest zawsze przeznaczony do użytku.

Tak długo, jak to jest zrobione, zapewnia płynne i dokładne cięcie. RM 448 TC najlepiej nadaje się do średnich i dużych trawników o nierównych krawędziach, pagórkowatym terenie i wielu przeszkodach.

Zalety:

 • wysoka jakość wykonania
 • stosunkowo niska waga
 • wysoki komfort

Wady:

 • ryzyko przytrzaśnięcia przepustnicy.

Stiga Multiclip 50 S AE

Stiga Multiclip 50 S AE

Stiga Multiclip 50 S AE to bardzo trwała kosiarka akumulatorowa, która może obsługiwać duże trawniki. Bez problemu kosi znacznie większy obszar niż obiecane 700 metrów kwadratowych. średnio trudnym terenie na jednym naładowaniu akumulatora można skosić trawnik o powierzchni nawet 2 000 metrów kwadratowych.

Z drugiej strony, jeśli jeździsz i kosisz na mniejszych zboczach w mniej więcej tym samym trudnym terenie, zamiast tego poradzi sobie z około 1500 metrów kwadratowych. Jest to jednak znaczny zasięg dla kosiarki akumulatorowej.

Pod względem siły utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Wilgotna, wysoka trawa nie stanowi żadnego problemu. Kosiarka nie ma kolektora, ma funkcję mulczowania.

Niestety 50 S AE jest nieco powolny, ponieważ jest modelem akumulatorowym. Ma to związek z ciężarem w połączeniu z oporem. Jest to jednak dobra kosiarka i zapewnia dobrą przyczepność bez uszkadzania trawnika.

Zalety:

 • wysoce trwała
 • wydajna
 • cicha
 • funkcja mulczowania

Wady:

 • traci kolor
 • jest ciężka.

AL-KO Silver 524 SP-A Premium

AL-KO Silver 524 SP-A Premium

Kosiarka Silver 524 SP-A Premium niemieckiej firmy AL-KO jest nagradzana jako najlepsza w testach dzięki połączeniu wydajności, wygody i funkcjonalności w przystępnej cenie. Kosiarka jest solidnie skonstruowana z mocnym silnikiem, który można również wyczuć, idąc przed nim.

Dzięki mocnemu silnikowi skutecznie kosi wysoką i szorstką trawę bez osłabienia. Pary benzyny są zatem minimalne. Nic dziwnego, że mocny silnik ma niestety poziom hałasu znacznie powyżej średniej. Uchwyty są wyściełane, co zapewnia wygodny chwyt i zmniejsza wibracje układu kierowniczego, ale także stwarza ryzyko zaciśnięcia się.

Wysokość koszenia można łatwo regulować centralnie na wielu różnych poziomach. Napęd tylnego koła w połączeniu z dużymi tylnymi kołami zapewnia dobrą przyczepność i zwiększa szanse na wykorzystanie napędu. Kolektor jest plastikowy.

Podobnie jak inne kosiarki spalinowe, ta najlepiej nadaje się również do prostych i nieco większych trawników, ponieważ szybko jest postrzegana jako niezgrabna w małych ogrodach z dużą ilością podłoża i wieloma obszarami krawędziowymi, takimi jak drzewa, krzewy i inne przeszkody.

Zalety:

 • mocny silnik
 • wytrzymały napęd
 • wyściełane uchwyty
 • łatwa regulacja wysokości koszenia

Wady:

 • wysoki poziom hałasu
 • plastikowy kolektor.

Bosch Rotak 43 Li

Bosch Rotak 43 Li

Kosiarki akumulatorowe są na topie, jak nigdy dotąd, a Bosch Rotak 43 Li jest bardziej zaawansowany niż jakikolwiek inny model. Szerokość koszenia jest idealna dla elektrycznej kosiarki. To, co najbardziej imponuje, to mocny silnik. Rotak 43 Li podnosi listę tego, czego można oczekiwać od kosiarki akumulatorowej, i kosi wszystko, co chcesz, a nawet więcej.

Kosi mokrą, gęstą i długą trawę, a nawet chwasty. Jednocześnie zarówno poziom hałasu, jak i ciężar maszyny są niskie, a kosiarka może być łatwo przenoszona przez kobietę o średniej sile. To sprawia, że Rotak 43 Li jest bardzo praktyczny na krawędziach i pod krzakami, ale także sprawia, że prowadzenie pojazdu staje się zbyteczne. Rama kierownicy jest również składana, co ułatwia przechowywanie w zimie.

Ponieważ Bosch jest również dostarczany z dwoma akumulatorami i szybką ładowarką, żywotność w praktyce jest prawie trzykrotnie większa niż w przypadku jednego akumulatora. To sprawia, że Rotak 43 Li jest doskonałą kosiarką do małych i średnich trawników.

Jeśli ktoś ma duży trawnik z dużymi otwartymi powierzchniami, kosiarka benzynowa o większej szerokości koszenia i nieograniczonym czasie pracy będzie jednak bardziej odpowiednia i wydajna niż Rotak 43 Li.

Zalety:

 • stosunkowo duża szerokość koszenia
 • lekka
 • niski poziom hałasu
 • brak spalin
 • dodatkowa bateria w komplecie

Wady:

 • wąska szerokość koszenia dla dużych trawników.

Stiga Turbo 48 S B

Stiga Turbo 48 S B

Stiga Turbo 48 S B to kosiarka klasy premium o wysokiej wydajności i funkcjonalności oraz atrakcyjnym i nowoczesnym designie. Potężny silnik jest produkowany przez Briggs & Stratton, który dla silników kosiarek jest tym, czym Rolls Royce jest dla silników lotniczych.

Kosiarka kosi więc beztrosko trawę zarówno wysoką, jak i ciężką, nawet w trybie samobieżnym. Turbo 48 S B wyróżnia się również wysokim komfortem, który wyraża się zarówno w dużych, jak i małych. Biorąc pod uwagę wysoką wydajność silnika, masa maszyny jest umiarkowana. Wraz z takimi elementami, jak napęd na tylne koła, sprawia to, że kosiarka jest stosunkowo łatwa w sterowaniu, o ile trawnik nie jest zbyt mały lub kręty.

Wysokość kierownicy można regulować i, podobnie jak kierownica, ma gumowy uchwyt, który zapewnia wygodny uchwyt i zmniejsza ryzyko zmiażdżenia. Linka rozrusznika ma dobry uchwyt, który zapewnia dobrą przyczepność podczas uruchamiania kosiarki. W podwoziu znajduje się otwór do podłączenia standardowego węża wodnego, dzięki czemu można łatwo wyczyścić pokrywę. Kolektor jest wykonany z wysokiej jakości materiału, który można złożyć, a znacznik wskazuje, że kolektor zaczyna się zapełniać.

Zalety:

 • bardzo mocny silnik
 • wysoki komfort
 • łatwe czyszczenie
 • dobry kolektor
 • nowoczesny design

Wady:

 • nie można regulować prędkości.

Podsumowując, na rynku znajduje się wiele świetnych kosiarek do trawy. To, na co trzeba zwracać szczególną uwagę, to jaki teren mamy do koszenia. Kosiarki różnią się bowiem swoimi specyfikacjami. Jedne są lepiej przystosowane do dużych wolnych powierzchni, a inne do tych mniejszych, które mają dużo przeszkód, gdzie trzeba dojechać kosiarką do krawędzi. Niemniej jednak, dzięki temu zestawieniu, każdy konsument na pewno znajdzie kosiarkę idealnie dopasowaną do jego potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.