Przejdź do treści
Sprzęt RTV »

10 najlepszych głośników Bluetooth

głośników-Bluetooth

W ciągu ostatniego roku na rynku pojawiło się wiele nowości technologicznych, w tym nowoczesne głośniki Bluetooth. Poniższy artykuł przedstawia zestawienie 10 najlepszych produktów, które podbiły sklepy stacjonarne i internetowe. 

Bose Home Speaker 500

Bose-Home-Speaker-500

Głośnik Bose Home Speaker 500 to idealne urządzenie do niewielkich rozmiarów pomieszczeń, ze względu na jego przestrzenne brzmienie. Oprócz systemu Bluetooth, głośnik może zostać podłączony do domowego lub udostępnianego Wi-Fi, a w rezultacie możliwe jest sterowanie muzyką za pomocą Spotify czy Deezera. System Apple AirPlay 2 pozwala na błyskawiczne sparowanie głośnika z mobilnym urządzeniem. Dzięki Bose Music, dedykowanej na smartfony aplikacji, można w prosty sposób kontrolować muzykę puszczaną z głośnika.

Bose Home Speaker 500 posiada kolorowy wyświetlacz oraz elegancką obudowę. W opakowaniu konsument znajdzie również kabel służący do ładowania głośnika. 

JBL Charge 4

JBL-Charge-4

Charge 4 to jeden z najnowszych urządzeń wyprodukowanych przez JBL. Jedyną wadą są gabaryty urządzenia, ponieważ jest on trochę większy i cięższy od swoich poprzedników. Moc głośnika to 30 W, a czas jego pracy wynosi aż 20 godzin. Czas ładowania to jedynie 4,5 godziny. Wodoodporny system skutecznie ochrania urządzenie w wilgotnych miejscach. W razie potrzeby istnieje również możliwość podładowania telefonu od Charge 4. 

Producent zastosował 2 zewnętrzne membrany, dzięki czemu znacząco podniosła się jakość dźwięku, w tym basów i głębi. Dzięki systemowi JBL Connect, w przypadku posiadania drugiego takiego samego modelu, możemy obydwa połączyć, by uzyskać pełniejsze i głośniejsze brzmienie. 

JBL Pulse 4

JBL-Pulse-4

JBL Pulse 4 to urządzenie, które znacząco wyróżnia się spośród innych głośników JBL. Odpowiada za to przede wszystkim dźwięk 360 stopni, który sprawia, że w całym pomieszczeniu dźwięk rozprzestrzenia się równolegle. Niestety połączenie Bluetooth to jedyne połączenie, które znajduje się w funkcji tego urządzenia. Nie ma możliwości podłączenia się do Wi-Fi czy AirPlay. JBL Pulse 4 ładuje się za pomocą kabla USB typu C, które jest każdorazowo dołączane do zakupu. 

Na pochwałę zasługuje zdecydowanie nowoczesny design, który przyciąga wielu klientów. Urządzenie ładuje się przez 3.5 godziny, a długość jego pracy wynosi 12 godzin. Jest odporny na zachlapania.

Marshall Stanmore

Marshall-Stanmore

Marshall Stanmore to urządzenie z wyższej półki. Jego cena waha się w przedziale 1000-2000 zł. Posiada analogowe pokrętła, a jego starodawny wygląd idealnie pasuje do reszty urządzeni firmy Marshall. Są trzy możliwości połączenia się z głośnikiem: przez Bluetooth, za pomocą dołączanego do zakupu kabla do portu aux 3,5 mm oraz poprzez wejście RCA. Urządzenie może działać w dwóch trybach: oszczędzającego energię i normalnego. 

Marshall Stanmore to gwarancja nie tylko głębokiego basu, ale również mocnych wysokich tonów. Jego zasięg to 10 metrów. Jedyną wadą tego głośnika może być jego waga, która osiąga 5 kilogramów, co sprawia, że nie jest on tak łatwo przenośny. Posiada moc 40 W.

Sony SRS-XB32

Sony-SRS-XB32

Sony SRS-XB32 zdecydowanie wyprzedza inne głośniki Bluetooth w czasie pracy, która u niego wynosi aż 24 godziny. Moc urządzenia wynosi 32 W. Głośnik Sony jest zgodny z innymi urządzeniami Bluetooth, takimi jak smartfony i tablety oraz innymi urządzeniami posiadającymi funkcję NFC. W tym głośniku zostały zastosowane 2 zewnętrzne membrany, które skutecznie wzmacniają niskie tony. 

Jeśli użytkownicy zdecydują się włączyć dodatkowe funkcje, takie jak światła i EXTRA BASS, czas pracy będzie wynosił 14 godzin. Sony SRS-XB32 posiada również tryb głośnomówiący, ktory zwiększy bezpieczeństwo użytkownika podczas prowadzenia samochodu. Produkt jest wodoodporny i pyłoodporny, co sprawia, że można go używać w praktycznie każdym pomieszczeniu i środowisku.

Yamaha Music Cast 20

Yamaha-Music-Cast-20

Yamaha Music Cast 20 znacznie wyprzedza nawet niektóre modele JBL dzięki posiadaniu większości funkcji charakterystycznych dla głośników Bluetooth z wyższej półki. Głośnik można połączyć z każdą siecią Wi-Fi, a parowanie z urządzeniami Apple odbywa się błyskawicznie przez AirPlay. Moc głośnika to 40 W. Istnieje również możliwość łączenia z innym głośnikiem Yamaha Music Cast 20. 

Głośnik posiada funkcję budzika oraz współpracuje z asystentem głosowym Google, dzięki czemu jego obsługa staje się o wiele sprawniejsza i bardziej komfortowa. Cena głośnika waha się w okolicach 1000 zł, natomiast jego wielkość i waga pozwalają na bezproblemowe przenoszenie go do wyznaczonego pomieszczenia.

Sonos One

Sonos-One

Głośnik Sonos One to doskonałe urządzenie do różnej wielkości pomieszczeń, do których samodzielnie dopasuje brzmienie muzyki. W urządzeniu jest bardzo dobrze rozwinięta funkcja sterowania głosowego. Producent zastosował dalekosiężne mikrofony, które inteligentnie usuwają szumy i rejestrują odpowiednie dźwięki. Ponadto, głośnik poinformuje, że zarejestrował polecenie głosowe i aktualnie pracuje nad odpowiedzią. 

Odpowiednie głośniki zadbają o czystość wysokich tonów i głębokość basów. Dzięki funkcji AirPlay 2, urządzenie będzie błyskawicznie łączyło się z urządzeniami Apple. Sonos One jest wodoodporny i pyłoodporny.  Użytkownik może połączyć się z dowolną siecią Wi-Fi w celu sparowania ze Spotify. Minus jednak mogą stanowić automatyczne aktualizacje oprogramowania, które większość użytkowników wolałaby mieć pod kontrolą.

Harman Kardon Aura

Harman-Kardon-Aura

Harman Kardon Aura to jeden z tych głośników, które przede wszystkim wyróżniają się wyglądem. Głośnik został wyposażony w żywe oświetlenie, które doskonale komponuje się z ciemną kopułą. Posiada moc o wartości 45 W. Producent zadbał również o sześć wysokotonowych i średniotonowych przetworników 1,5„, a także o 4,5„ subwoofer, który zapewnia dźwięk w 360 stopniach. 

Harman Kardon Aura jest kompatybilny z innymi głośnikami Aura Studio 2, dzięki czemu można sparować dwa lub więcej głośników w celu uzyskania głośniejszego brzmienia. Cena głośnika waha się w okolicach 1000 zł. 

Denon Envaya Pocket DSB-50BT

Denon-Envaya-Pocket-DSB-50BT

Głośnik Denon Envaya to jeden z głośników wartych uwagi, pomimo tego, że znajduje się na niższej półce cenowej (około 400 zł). Został zaprojektowany specjalnie jako głośnik przenośny, stąd też solidna obudowa urządzenia. Głośnik Denon ładuje się przez 2,5 godziny, a czas jego pracy wynosi 10 godzin, co jest zależne także od poziomu głośności. Wbudowany system wodoodporny i pyłoodporny pozwala na przenoszenie głośnika między różne środowiska i pomieszczenia o różnej wilgotności. 

Urządzenie posiada możliwość parowania Bluetooth do ośmiu urządzeń. Wejście AUX mierzy 3.5 mm. Pojemność baterii wynosi 2000 mAh. 

Teufel One S

Teufel-One-S

Głośnik Bluetooth Teufel One S to zdecydowanie jeden z głośników typu stacjonarnego, co jest uwarunkowane przez jego niemałą wagę i nieporęczny kształt. Posiada natomiast wysokie parametry, które znacznie podniosą jakość nowego kina domowego. Istnieje możliwość połączenia głośnika z drugim takiej samej firmy, co zwiększy głośność puszczanej muzyki. 

Teufel One S można podłączyć do Wi-Fi, skąd otrzyma dostęp do Spotify oraz innych dystrybutorów muzyki. Głośnik posiada wiele dodatkowych funkcji, takich jak sleeptimer, oszczędzanie energii, dodatkowy Line-In dla odtwarzacza CD oraz przyciski dla radia i playlist, które ułatwiają sterowanie. Cena waha się w okolicach 1000 zł, a Teufel One S jest zdecydowanie tego wart.

Bezprzewodowy głośnik Bluetooth – jak wybrać?

Przed zakupem głośnika Bluetooth warto zastanowić się nad kilkoma aspektami. W poniższych podrozdziałach przedstawiamy Państwu najbardziej znaczące cechy urządzenia Bluetooth.

Pojemność akumulatora 

Większość użytkowników oczekuje od głośnika Bluetooth jak najdłuższego czasu działania. Bateria o pojemności 7500 mAh pozwala na aż 20 godzin pracy urządzenia. Jeśli to jednak wciąż nie jest wystarczający czas pracy, należy szukać głośników z większą pojemnością akumulatora.

Moc głośnika

Jest to aspekt, który mówi nam o natężeniu wydobywającego się z urządzenia dźwięku. Jeśli zamierzamy słuchać głośnik w pomieszczeniach, moc o wartości od 6 do 10 W będzie całkowicie wystarczająca. Chcąc jednak słuchać muzyki o dużym natężeniu w przestrzeni otwartej, warto zdecydować się na moc powyżej 10 watów. 

Rodzaje komunikacji głośników

Istnieje wiele rodzajów komunikacji głośników, które pozwalają na sprawniejsze łączenie się między urządzeniami. Niektórym wystarczy standardowe połączenie Bluetooth, ale dla bardziej wymagających użytkowników przedstawiamy więcej opcji.

Możliwe jest nabycie głośnika wyposażonego w mikrofon, który pozwala na rozmowy telefoniczne bez konieczności szukania telefonu. Natomiast połączenie AirPlay w sposób nadzwyczaj sprawny nawiązuje połączenie z innymi urządzeniami Apple, tym samym eliminując zakłócenia podczas korzystania. W niektórych urządzeniach istnieje opcja połączenia się z sieci Wi-Fi, czy sparowanie z innymi głośnikami tej samej firmy. Wszystkie te funkcje posiada na przykład Sonos One.

Najczęściej zadawane pytania

Czy można podłączać więcej niż jeden telefon do głośnika Bluetooth?

Niestety, nie można podłączać więcej niż jednego urządzenia mobilnego do głośnika Bluetooth. Natomiast można między sobą podłączać te same głośniki Bluetooth, co dodatkowo zwiększa głośność brzmienia urządzeń i poprawia jego jakość. Niekiedy głośniki posiadają wbudowany system, który pozwala na zapamiętywanie poszczególnych urządzeń, co usprawnia późniejsze połączenia z głośnikiem. 

Czy głośniki wodoodporne mogą być używane w łazience?

Głośniki wodoodporne są całkowicie odporne na szkodliwe działanie wody i wilgoci. Można bezpiecznie używać ich w łazience, na plaży i w pobliżu basenu. Wodoodporny materiał, z którego wyprodukowano głośniki, sprawiają, że woda w całości po nich spływa, a dopracowany system nie pozwala jej dostać się do wewnętrznych części urządzenia. Dodatkowo, większość głośników, która posiada tę funkcję, posiada również pyłoodporność, co dodatkowo zwiększa ochronę głośnika przed różnymi czynnikami.

Na jaką odległość mogę odejść z głośnikiem od urządzenia mobilnego, które jest podłączone do głośnika?

Jest to każdorazowo zależne od głośnika. Istnieją produkty, których zasięg wynosi 3 metry, a istnieją produkty, u których dochodzi on do 20 metrów. Przy wyborze głośnika należy zwrócić uwagę na parametry, a w razie wątpliwości skontaktować się ze sklepem po bardziej szczegółowe informacje. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.