8 najlepszych zamrażarek

Wybór odpowiedniej zamrażalki, jako praktyczne urządzenie do twojej kuchni, nie musi być wcale ciężką sprawą. Sprawdź nasz ranking zamrażarek, a być może znajdziesz w nim najlepszą zamrażarkę do twojego mieszkania.

Jaką zamrażarkę najlepiej wybrać

Nasze oczy bardzo często podejmują decyzję na podstawie wyglądu danej rzeczy, a nasz mózg analizując zebrane bodźce jest skłonny bardzo często popełniać różnego typu błędy poznawcze.

Ładne rzeczy z przemyślanym oraz gustownym designem są przez nas rozpatrywane jako lepsze, sprawniejsze oraz bardziej profesjonalne. Z reguły takie myślenie jest zgubne, a w przypadku wszelkiego typu sprzętów, może doprowadzić do całkowicie nieprzemyślanego oraz nierozsądnego zakupu.

Jeśli chcemy wybrać odpowiednią zamrażarkę do naszej kuchni, powinniśmy skupić się na specyfikacji danego urządzenia, która może naszkicować nam wstępne założenia producenta odnośnie funkcjonalności danego sprzętu.

Istotnymi parametrami, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jest między innymi pojemność zamrażarki, klasa energetyczna, temperatura mrożenia, zdolność zamrażania oraz dodatkowe opcje przewidziane przez producenta.

W naszym rankingu zamrażarki podzieliliśmy na dwie grupy, które kategoryzują nam te urządzenia pod względem konstrukcyjnym.

Pierwszą grupą są zamrażarki skrzyniowe, w których produkty umieszcza się od góry. Natomiast drugą – zamrażarki szufladowe, do których produkty wsadza się od frontu.

Najlepsze zamrażarki skrzyniowe

Whirlpool WHS1421

Whirlpool WHS1421

Zamrażarka marki Whirlpool to pierwsza z propozycji całkiem kompaktowego sprzętu, coraz bardziej renomowanej marki. Jednym z kryteriów wyboru odpowiedniego sprzętu, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest pojemność, która jest ściśle zależna od ilości domowników.

Statystycznie, wybierając zamrażarkę, powinniśmy założyć, że na każdego z domowników przypada 40l z całkowitej pojemności urządzenia.

Producenci w specyfikacji założyli, że całkowita pojemność zamrażarki oscyluje w granicach 133 l, więc jeśli w mieszkamy w trzy osoby, wtedy urządzenie powinno spełniać swoje pierwotne założenie bez żadnych perturbacji.

Ważną kwestią jest również zdolność zamrażania urządzenia, która została opisania w danych technicznych na 13kg/24h, co jest absolutnie optymalną wartością wśród sprzętu w tej klasie cenowej.

Posiłkując się opisem urządzenia oraz zbiorem różnego typu opinii niezależnych użytkowników, jedyną wadą, którą można wymienić, jest niska klasa energetyczna wynosząca A+, co powoduje, że urządzenie pobiera stosunkowo sporo energii elektrycznej

Zalety: 

 • Idealna dla rodzin 2+1
 • Wystarczająca zdolność zamrażania
 • Stosunkowo niska cena jak na urządzenie tej klasy
 • Urządzenie bardzo kompaktowe

Wady: 

 • Niska klasa energetyczna

Amica FS151.3C

Amica FS151.3C

Marka Amica prezentuje nam lukratywną propozycję kompaktowego urządzenia, które dzięki pojemności 139 l, będzie idealną opcją do użytku dla mniejszych rodzin.

Bardzo znany oraz renomowany producent, na rynku szeroko pojętych sprzętów AGD, zadbał aby jego urządzenie, oprócz bardzo dobrej specyfikacji technicznej, zawierało wiele użytecznych opcji, które sprawią, że zamrażarka będzie wyraźnym konkurentem na rynku.

FreezerBox – to opcja, która z pewnością zadowoli wszystkich tych, którzy uwielbiają mieć wszędzie porządek, gdyż jest to bardzo wygodny kosz, który pomaga w organizacji przestrzeni całej zamrażarki.

Zawiasy z utrzymaniem pozycji drzwi, sprawią, że będziesz mógł wygodnie korzystać z urządzenia, a cicha praca sprawi, że zamrażarkę będziesz zauważał tylko wtedy, gdy będziesz chciał z niej skorzystać.

Jedyną wadą urządzenia, tak jak w przypadku poprzedniej propozycji, jest niska klasa energetyczna, jak na obecne warunki rynku, która wynosi A+.

Zalety: 

 • Idealna dla rodzin 2+1
 • Wystarczająca zdolność zamrażania
 • Wiele przydatnych opcji, które ułatwiają codzienne użytkowanie

Wady: 

 • Niska klasa energetyczna

Whirlpool WHM31112

Whirlpool WHM31112

Razem z wcześniej wspomnianą marką Whirlpool wchodzimy w klasę urządzeń, które prezentują sobą znacznie wyższą pojemność zamrażania. 311 l sprawi, że zamrażarka będzie bardzo użytecznym sprzętem w praktycznie każdym domu.

Urządzenie może również służyć jako nasza osobista spiżarnia, postawiona w piwnicy, gdyż producent zapewnia nas, że urządzenie potrafi poprawnie wykonywać swoją pracę nawet w najcięższych warunkach.

W przypadku urządzeń większego kalibru, bardzo ważną rzeczą jest szybkość zamrażania, gdyż musimy być pewni, że nasza żywność podczas procesu zamrażania nie ulegnie zepsuciu, dlatego też producent zaopatrzył urządzenie w zdolność zamrażania na poziomie 20 kg/24h, co jest konkurencją nawet względem urządzeń bardziej znanych marek.

Dużą zaletą urządzenia jest również jego bardzo cicha praca, gdyż mimo większych rozmiarów urządzenie nie pracuje głośniej niż poprzednio wymienione mniejsze zamrażarki. 

Zalety: 

 • Bardzo duża pojemność urządzenia
 • Optymalna szybkość zamrażania produktów 
 • Nowoczesna technologia szybkiego zamrażania
 • Cicha praca
 • Bardzo dobra cena

Wady:

 • Duże gabaryty 

Electrolux EC2630AOW1

Electrolux EC2630AOW1

Marka electrolux nigdy nie byłą dużym konkurentem wśród różnego typu urządzeń jeśli chodzi o samą cenę produktu. Bardzo istotną rzeczą jeśli chodzi o urządzenia tej firmy była zawsze najwyższej klasy technologia, która była implementowana w ich sprzętach. Tak samo sprawa wygląda w przypadku wyżej przedstawionej zamrażarki, a swoje miejsce w rankingu zawdzięcza właśnie temu detalowi.

Urządzenie posiada tak zwany system LowFrost, który odpowiada za redukcję tworzenia się lodu podczas całego procesu zamrażania aż o 80% oraz bardzo przemyślane wymiary i konstrukcję, która pozwala zapewnić jak największą pojemność przy minimalnych rozmiarach zamrażarki.

Urządzenie posiada również bardzo wysoki standard energetyczny A+++, który z pewnością zagwarantuje nam minimalny pobór energii elektrycznej w całym cyklu pracy naszej zamrażarki.

Ciężko przy urządzeniach tej klasy znaleźć istotne wady, które mają jakikolwiek wpływ na funkcjonowanie urządzenia, w czym zgodni są również użytkownicy zamrażarki wystawiając jej ocenę 5,00 na wielu portalach opiniotwórczych. 

Zalety: 

 • Duża pojemność zamrażarki
 • Optymalna szybkość zamrażania
 • Najwyższej klasy rozwiązania technologiczne
 • Cicha praca
 • Wysoki standard energetyczny A+++

Wady: 

 • Urządzenie nieco droższe niż poprzednie

Najlepsze zamrażarki szufladowe

MPM MPM-80-ZS-33S

MPM MPM-80-ZS-33S

Przedstawiona zamrażarka nie wyszła z pod skrzydeł bardzo znanego producenta, dlatego możemy być pewni, że cena takiego urządzenia będzie stosunkowo niewielka.

Jest to bardzo mała zamrażarka, której zalety z pewnością doceni każda osoba, która żyje w niewielkim metrażowo mieszkaniu lub nie ma potrzeby, z różnych względów, utrzymywania większego rozmiaru urządzenia.

Jeśli otworzymy naszą zamrażarkę naszym oczom ukarzą się trzy szuflady, dzięki którym będziemy mogli w dowolny sposób uporządkować wszelkiego typu produkty w naszym urządzeniu. 

Zamrażarka posiada również innowacyjną opcję trójstopniowej zmiany temperatury, która pozwala na zmrożenie produktu pod względem czasu na jaki chcemy go przechować. 

Urządzenie dzięki swoim wymiarom jest również bardzo ciche, więc jego praca z pewnością nie będzie nam przeszkadzała podczas codziennej rutyny. Jeśli można wskazać istotną wadę urządzenia, jest nią jedynie niska klasa energetyczna zamrażarki.

Zalety: 

 • Niewielkie rozmiary
 • Atrakcyjna cena
 • Najnowsza technologia
 • Cicha praca

Wady: 

 • Niska klasa energetyczna

Electrolux EUT1106AW2

Electrolux EUT1106AW2

Zamrażarka z pod szyldu Electrolux musi cechować się najwyższej klasy rozwiązaniami technicznymi, co dowodzi konstrukcja wyższej przedstawionej zamrażarki.

Zamrażarka posiada tę samą technologię co wcześniej przedstawione zamrażarki tej marki, która zapewnia największą możliwą pojemność przy jak najmniejszych wymiarach urządzenia.

Solidnie wykonane szuflady pozwalają nam ułożyć naszą żywność w dowolny sposób, a przezroczysty plastik ułatwi późniejsze wyjmowanie jej na zewnątrz.

Zamrażarka posiada również bardzo wydajny system zamrażania, który wynosi 12 kg/24h, co pozwala w bardzo szybki sposób zmrozić wszystkie produkty wsadzone do urządzenia. Tak jak w poprzedniej propozycji wadą urządzenia jest niski standard energetyczny.

Zalety: 

 • Maksymalna pojemność przy minimalnych rozmiarach
 • Dobre rozwiązania technologiczne
 • Optymalny system zamrażania
 • Atrakcyjna cena jak na sprzęt marki electrolux

Wady: 

 • Niski standard energetyczny

Liebherr GN 2323

Liebherr GN 2323

Marka Liebherr ma dla nas propozycję zamrażarki, która dzięki swojej bardzo dużej pojemności będzie dobrym rozwiązaniem dla większych rodzin. 188 l produktów, które możemy włożyć do urządzenia z pewnością będzie wystarczającą wartością dla domu, w którym mieszka większa ilość domowników.

Producenci zaopatrzyli zamrażarkę w bardzo często spotykane, przy wysokiej jakości sprzęcie, technologie takie jak: NoFrost – powoduje to taką cyrkulację powietrza, że produkty są mrożone bez tworzenia niepotrzebnego lodu, Płyta Vario – Nieużywane szuflady możemy odłączyć w celu oszczędności energii i wiele wiele innych przydatnych rozwiązań.

Urządzenie posiada również optymalną zdolność zamrażania wynoszącą 16 kg/24h, co pozwala na stosunkowo szybie zmrożenie naszej żywności.

Wadą jest stosunkowo duży pobór energii elektrycznej przy pracy całej powierzchni zamrażarki, lecz możliwość odłączenia niepotrzebnych szuflad jest bardzo użytecznym rozwiązaniem.

Zalety: 

 • Bardzo nowoczesne technologie
 • Optymalna szybkość zamrażania
 • Możliwość odłączenia niepracujących szuflad
 • Duża pojemność 

Wady: 

 • Tradycyjnie, stosunkowo duży pobór energii elektrycznej

Whirlpool UW8F2YWBIF

Whirlpool UW8F2YWBIF

Jeśli potrzebujemy sprzętu większego niż wcześniej przedstawione zamrażarki, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie wybór sprzętu marki Whirlpool, gdyż pojemność urządzenia jest szacowana na ponad 260 l, co jest dzisiejszym absolutnym rekordem.

Marka Whirlpool znalazła się już niejednokrotnie w naszym zestawieniu, co dowodzi tego, że producenci z pewnością zdają sobie sprawę jak stworzyć bardzo dobry produkt w niezwykle przystępnej cenie.

Zamrażarka charakteryzuje się również bardzo dużą zdolnością zamrażania, która oscyluje w granicach 22,5 kg/24h, co pozwala na zamrożenie wszystkich produktów w stosunkowo niedługim czasie.

Marka whirlpool nie jest jednak liderem jeśli chodzi o różnego typu technologie, więc będziemy musieli obejść się bez różnych udogodnień prezentowanych przez poprzednie urządzenia.

Jednakże w porównaniu do poprzednich zamrażarek szufladowych, urządzenie Whirlpool posiada znacznie wyższy standard energetyczny, który pozwala, pomimo dużych rozmiarów zamrażarki, na pewne oszczędności na tle energii elektrycznej. 

Zalety: 

 • Bardzo duża pojemność urządzenia
 • Szybka zdolność zamrażania
 • Bardzo przystępna cena jak na sprzęt tej klasy
 • Wysoki standard energetyczny

Wady:

 • Mało użytecznych rozwiązań technologicznych 

Dodaj komentarz