7 najlepszych wózków dla dziecka

Na rynku mamy dostępny cały wachlarz różnych opcji, dlatego mam nadzieję, że w naszym rankingu znajdziesz wybór, który przypadnie tobie do gustu

Jaki wózek dla dziecka najlepiej wybrać?

Jeśli już kiedyś wybierałeś lub wybierałaś wózek dla swojego dziecka, wtedy doskonale zdajesz sobie sprawę, że nie jest to wcale łatwe zadanie. Ilość możliwych opcji oraz rodzajów wózków potrafi zbić z tropu nawet najbardziej doświadczoną mamę.

Zanim wyruszymy do sklepu i zostaniemy omamieni całym spektrum różnych urządzeń, powinniśmy usiąść w domu i zastanowić się czego dokładnie oczekujemy od naszego przyszłego zakupu.

W naszym zestawieniu wózki dla dzieci zostaną podzielone na dwie kategorie, które rozróżnią produkty pod względem zastosowania. Jeśli poszukujesz sprzętu, który będzie zapewniał komfort oraz wygodę użytkowania podczas długich spacerów, wtedy dobrym wyborem będzie wózek lekki, zwrotny oraz możliwy do złożenia i wsadzenia do samochodu.

Natomiast w momencie gdy wymagasz od swojego wózka uniwersalnych zastosowań oraz praktyczności, wtedy warto pochylić się nad ofertą wózków wielofunkcyjnych. 

Najlepsze wózki lekkie

Caretero Alfa Red

Caretero Alfa Red

Wózki spacerowe są bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o różnego typu spacery na świeżym powietrzu. Od tego typu sprzętu oczekujemy w głównej mierze dość przystępnej ceny, gdyż tego typu sprzęt jest najczęściej drugim wózkiem, który używany jest w konkretnym celu.

Wózek Caretero spełnia ten wymóg w stu procentach, gdyż w bardzo atrakcyjnej cenie otrzymujemy rozwiązanie, nad którym z pewnością warto pochylić się chwilę dłużej.

Oprócz ceny w tego typu sprzętach jest również bardzo ważny komfort oraz wygoda użytkowania. W niewygodnym wózku dziecko nie wytrzyma zbyt długo, a spacer z bardzo miłego doświadczenia, może zamienić się w najgorszy koszmar.

Model Alfa Red gwarantuje jednak bardzo dużą wygodę za pomocą wielostopniowej regulacji oparcia, które możemy dostosować do wieku oraz gabarytów naszej pociechy. Spacerówka marki Caretero jest również niebywale lekka.

Producenci zadbali, aby był to sprzęt bardzo mobilny i stworzyli wózek o wadze oscylującej w okolicach 5,3 kg. Konsumenci zwracają jednak uwagę na bardzo delikatne kółka, więc aby wózek posłużył nam przez dłuży okres czasu trzeba uważać by ich nie uszkodzić. 

Zalety: 

 • Bardzo dobra cena w stosunku do prezentowanej jakości
 • Urządzenie jest niebywale lekkie oraz mobilne
 • Gwarancja wygodny poprzez regulowane oparcie

Wady: 

 • Wątpliwej jakości kółka

Lionelo Emma

Lionelo Emma

Jeśli poprzednia propozycja nie przypadła Tobie do gustu i szukasz innego rozwiązania, wtedy warto sprawdzić wózek Lionelo Emma, który jest również bardzo atrakcyjną opcją. Konsumenci chwalą sobie produkt za bardzo wysoką jakoś wykonania.

Jeśli poprzedni sprzęt zraził Cię niską wytrzymałością kółek, to w tym przypadku z tego typu rzeczami nie powinno być żadnego problemu. Model Lionelo Emma charakteryzuje się również bardzo dobrym podejściem do kwestii komfortu, gdyż producenci zaimplementowali w wózku trójstopniową technologię pochyłu oparcia.

Bardzo użytecznym dodatkiem jest również duży kosz znajdujący się pod wózkiem, który będzie z pewnością bardzo funkcjonalnym dodatkiem w przypadku robienia podczas spacerów różnego typu zakupów.

Jedyną wadą jest dość duża waga tego typu rozwiązania, gdyż oscyluje w okolicach 8,5 kg. Producent jednak w specyfikacji wyróżnia jako zaletę bardzo wygodne składanie wózka, co ma być odpowiedzią na większy ciężar wózka.

Zalety: 

 • Przyzwoita jakoś wykonania
 • Dobre podejście do sprawy komfortu
 • Atrakcyjna cena jak na sprzęt tej klasy
 • Duży, funkcjonalny kosz pod wózkiem

Wady: 

 • Stosunkowo duża waga wózka

Chicco London Matrix

Chicco London Matrix

Jeśli jednak masz możliwość zainwestowania troszkę większych środków pieniężnych, wtedy bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wózek Chicco London Matrix, który jest swoistym liderem w swojej klasie cenowej.

Producenci w tym modelu zadbali o jak najwyższy komfort jazdy naszej pociechy implementując w wózku najwyższej jakości rozwiązania technologiczne. Spacerówka posiada manualną regulację pochyłu oparcia, co pozwala na dostosowanie wózka do indywidualnych preferencji oraz wygody dziecka.

Istotnym rozwiązaniem jest również regulowane oparcie na nóżki, które wraz z powyższą opcją tworzy całkowicie spersonalizowany wózek dla Twojej pociechy.

Klienci chwalą sobie również urządzenie za niezwykła mobilność oraz łatwe składanie, co sprawia że wózek możemy bez trudu przechowywać w domach oraz wkładać do bagażnika samochodu, gdy skończymy nasz spacer.

Jedną wadą jaką można wyróżnić, lecz wynika ona z solidności wykonania urządzenia, jest stosunkowo duża waga wózka, która oscyluje w granicach 7,2 kg.

Zalety: 

 • Najnowsze rozwiązania techniczne
 • Wysoki komfort 
 • Wytrzymałość
 • Łatwe składanie
 • Duża mobilność
 • Regulowane oparcie na nóżki

Wady: 

 • Stosunkowo duża waga całego wózka

Lionelo Elise

Lionelo Elise

Ostatnią z proponowanych przez nas pozycji, z kategorii wózek lekki, jest sprzęt Lionelo Elise, który jest drugą z opcji w wyższej półce cenowej. Jeśli poprzednia propozycja nie spełniała Twoich wymagań, wtedy warto sprawdzić prezentowany model, gdyż może on wpisze się w Twoje gusta i preferencje.

Tak jak resztę prezentowanych przez nas modeli, wózek wyróżnia bardzo dobre podejście do kwestii komfortu, gdyż posiada już wcześniej wspomniany trójstopniowy system regulacji oparcia, który pozwala w łatwy sposób przejść z pozycji leżącej do siedzącej i odwrotnie.

Spacerówkę wyróżnia bardzo duża wytrzymałość, która jest wyróżniana przez bardzo duże grono użytkowników jako niewątpliwa zaleta. Potwierdzenie tej cechy odnajdziemy w specyfikacji, gdyż elementy konstrukcyjne wózka wykonane są w całości z wysokiej klasy metali.

Funkcjonalność wózka została w bardzo wysokim stopniu zwiększona dzięki dodatkom, które zostały zaimplementowane przez producenta.

Osłona na nóżki, Daszek z okienkiem, praktyczna torba oraz duży kosz to jedne z wielu elementów, które pozwalają na użytkowanie sprzętu we wszystkich warunkach.

Zalety: 

 • Trójstopniowy system regulacji oparcia
 • Solidność wykonania oraz duża wytrzymałość
 • Konstrukcja z wysokiej klasy metali
 • Użyteczne oraz funkcjonalne dodatki
 • Duża mobilność

Wady: 

 • Brak

Najlepsze wózki wielofunkcyjne

KinderKraft Moov

KinderKraft Moov

Wózki wielofunkcyjne to sprzęt, nad którym powinniśmy się zastanowić dosyć długo, gdyż tego typu zakup jest znacznie droższy niż w przypadku wyższej wymienianych spacerówek.

Przez najbliższy okres będzie to główne urządzenie do transportu dziecka i powinno cechować się niebywałą wielofunkcyjnością oraz powinno gwarantować komfort użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach.

Marka KinderKraft stanęła jednak na wysokości zadania i zaprezentowała nam wózek, który bez żadnych trudności możemy użyć jako sprzęt do krótkich spacerów oraz długich podróży w samochodzie.

Model Moov cechuje się bardzo dużym zaawansowaniem technicznym oraz jest odpowiedzią na wszelkie potrzeby klientów, gdyż został wyposażony w bardzo użyteczne dodatki, które zwiększają użyteczność sprzętu.

Do całego kompletu dołączono elementy takie jak moskitiera, osłona na nóżki oraz folia przeciw deszczowa, więc możemy być pewni, że wózek będzie dla nas funkcjonalny w każdych warunkach.

Jedyną wadę, którą przedstawiają nabywcy tego typu urządzenia, jest dość duża oraz nieporęczna gondola, która dość sporo waży oraz ma niekorzystne wymiary, dlatego przenoszenie samej gondoli może nie należeć do najprostszych zadań.

Zalety: 

 • Duża funkcjonalność
 • Stosunkowo niska cena
 • Ciekawe rozwiązania techniczne
 • Duża ilość użytecznych dodatków

Wady: 

 • Duża waga oraz nieporęczne wymiary

Baby Design Lupo Comfort

Baby Design Lupo Comfort

Jeśli powyższa propozycja nie jest dla Ciebie dość atrakcyjna, wtedy z czystym sumieniem mogę zaproponować Tobie wózek Baby Design Lupo Comfort, który jest odpowiedzią na oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Producenci wyposażyli sprzęt w technologię, która odpowiada za redukcję wstrząsów, gdy jedziemy po nierównej powierzchni, dzięki czemu dziecko przewożone w gondoli nie odczuwa dyskomfortu, a nam zapewnia ułatwienie codziennej rutyny.

Opinie sporego grona użytkowników świadczą o tym, że wózek jest liderem w swojej klasie jeśli chodzi o manewrowość oraz prowadzenie, co znajduje swoje potwierdzenie w specyfikacji całego urządzenia.

Jeśli spojrzymy na sprzęt od strony technicznej, wtedy warto wyróżnić nacisk jaki stawiają producenci na solidne wykończenie konstrukcji prezentowanego urządzenia.

Wózki wielofunkcyjne są najczęściej kupowane za dość duże fundusze i mamy z reguły nadzieję, że urządzenie będzie nam służyło przez długi okres bez większych komplikacji, dlatego przedstawiony model stara się sprostać wymaganiom konsumentów na tej linii.

Klienci zwracają jednak uwagę na drobną wadę wózka, gdyż torba dołączona do zestawu nie posiada koniecznych zamków oraz zabezpieczeń, więc obniża to jej funkcjonalność oraz użyteczność, gdyż schowane tak rzeczy mogą się nam zgubić lub wypaść podczas drogi. 

Zalety: 

 • Solidne wykonanie
 • Bardzo dobre prowadzenie 
 • Wysokiej klasy kółka
 • Najnowocześniejsze rozwiązania techniczne

Wady: 

 • Dodatek w formie torby nie posiada koniecznych zabezpieczeń

Adamex Reggio Y37

Adamex Reggio Y37

W podobnej cenie co poprzedni produkt, uzyskamy również wózek wypuszczony spod skrzydeł firmy Adamex.

Poprzednia propozycja była odpowiedzią dla klientów, którzy oczekują od swojego sprzętu bardzo dużej funkcjonalności oraz użyteczności, dlatego został umieszczony w zestawieniu wózek, który gromadzi w sobie bardzo dużo różnych opcji oraz rozwiązań.

Jeśli poszukujesz lekkiego wózka oraz cenisz sobie minimalizm, wtedy wybór modelu Reggio Y37 będzie z pewnością bardzo dobrym wyborem.

Bardzo szerokie grono konsumentów, którzy wypowiadają się na temat wózka na portalach opiniotwórczych, wystawiają bardzo dobre świadectwo urządzeniu, podkreślając wysoką jakoś całego urządzenia. Wybór wózka Adamex będzie również bardzo dobrą opcją dla ludzi, którzy poszukują sprzętu, którego cechą jest bardzo łatwe prowadzenie.

Sprzęt jest swoistą nowinką na rynku, dlatego możemy być przekonani, że zostały zaimplementowane w nim najnowsze rozwiązania techniczne, które będą odpowiadały za komfort oraz wygodne użytkowanie.

Patrząc na głosy konsumentów ciężko wyróżnić znaczącą wadę urządzenia, gdyż wystawiane są jemu bardzo dobre oceny. Jednak jako, że urządzenie na rynku znajduje się dość krótki czas, dlatego będzie trzeba poczekać na jasny komunikat na temat wad prezentowanego modelu.

Zalety: 

 • Bardzo mobilny oraz lekki wózek
 • Nowoczesne oraz minimalistyczne podejście
 • Nowoczesne rozwiązania techniczne
 • Konsumenci chwalą manewrowość wózka
 • Szerokie grono zadowolonych użytkowników

Wady: 

 • Urządzenie na rynku znajduje się zbyt krótko, aby móc rzetelnie przedstawić jakąkolwiek wadę

Dodaj komentarz