Przejdź do treści
Budowa i remont »

8 najlepszych wkrętarek

wkrętarki

Jeśli nie jesteś specjalistą w tej branży, a jedynie domowym majsterkowiczem, wtedy z pewnością wybór odpowiedniej wkrętarki może być dla Ciebie ciężkim zadaniem. Nasza redakcja ułożyła zestawienie najlepszych urządzeń, które być może pomogą Tobie z wyborem.

Jaką wkrętarkę najlepiej wybrać?

Na rynku mamy dostępne bardzo szerokie spektrum różnych wkrętarek, które różnią się od siebie, oprócz wyglądu, parametrami technicznymi. Na samym początku musisz zdecydować, jaki rodzaj wkrętarki wybierzesz, gdyż to z pewnością odrzuci całkiem sporą ilość urządzeń, które są dostępne w sklepach.

Pierwszą kategorią są sprzęty sieciowe, które do działania wymagają stałego podłączenia do gniazdka. Ich zalety odnajdziemy w mocy oraz bardzo dużej prędkości obrotowej. W dodatku gwarantują one możliwość nieprzerwanej oraz długotrwałej pracy bez konieczności ładowania naszego sprzętu.

Jeśli jednak nie potrzebujesz wkrętarki do kilku godzinowej pracy a jedynie do drobnych prac domowych, wtedy dobrym rozwiązaniem będzie wkrętarka akumulatorowa, która gwarantuje znacznie większą mobilność oraz wygodę użytkowania. 

Najlepsze wkrętarki sieciowe

Skil 6220 AA

Skil 6220 AA

Marka Skil nie jest zbyt bardzo popularną oraz renomowaną firmą na rynku różnego typu elektronarzędzi. Dlatego też za niewielką cenę możemy otrzymać całkiem solidne urządzenie, które powinno sprawdzić się praktycznie w każdym domu.

Urządzenia sieciowe charakteryzują się znacznie wyższą mocą niż sprzęty akumulatorowe, więc w atrakcyjnej cenie otrzymujemy wkrętarkę, która sprawdzi się bardzo dobrze przy wierceniu oraz wkręcaniu w każdy materiał począwszy od drewna, aż na metalu kończąc.

Odpowiada za to wartość maksymalnego momentu obrotowego, która oscyluje w granicach 27 Nm i jest bardzo konkurencyjną wartością w swojej klasie. Istotną rzeczą przy tego typu elektronarzędziach jest również długość kabla, która w specyfikacji została określona na 6 m.

Pozwoli to z pewnością na dość dużą swobodę w poruszaniu oraz mobilność w pracach domowych. Wadą wkrętarki jest z pewnością niska prędkość bez obciążenia, która sprawia że praca z urządzeniem może być dość powolna.

Zalety: 

  • Atrakcyjna cena
  • Przyzwoita wartość maksymalnego momentu obrotowego
  • Duża długość kabla
  • Urządzenie użyteczne w drobnych pracach domowych

Wady:

  • Niska prędkość bez obciążenia

Graphite 58G792

Graphite 58G792

Jeśli pierwsza propozycja z niższej półki cenowej nie przypadła Tobie do gustu, w naszym zestawieniu znajdziesz drugą opcję, która być może spełni Twoje wymagania. Nie jest to lepszy jakościowo sprzęt, lecz różniący się od poprzedniego zalecanym zastosowaniem.

Marka Graphite stworzyła sprzęt dedykowany głównie do pracy w drewnianych konstrukcjach. Maksymalny moment obrotowy na poziomie 21,5 Nm sprawia, że praca w metalu może być uciążliwa lub w skrajnych przypadkach niemożliwa.

Natomiast działaniom w mniej twardych, drewnianych powierzchniach, sprzyja wysoka prędkość urządzenia oscylująca w okolicach 1450 obr./min, która sprawia że praca staje się komfortowa oraz przebiega bardzo sprawnie i szybko.

Prezentowany model posiada, tak jak swój poprzednik, bardzo długi 6 metrowy kabel, który zapewni mobilność oraz komfort w różnego typu pracach.

Wadami urządzenia jest niewątpliwie niski maksymalny moment obrotowy, który sprawia że wkrętarka może być wykorzystywana jedynie do pracy w drewnie.

Zalety: 

  • Atrakcyjna cena elektronarzędzia
  • Wysoka prędkość urządzenia
  • Duża długość kabla
  • Sprzęt dedykowany do pracy w drewnie

Wady:

  • Niska maksymalna wartość momentu obrotowego

Makita 6413

Makita 6413

Poprzedni sprzęt był dedykowany do pracy przy konstrukcjach drewnianych, w przypadku urządzenia marki Makita otrzymujemy wkrętarkę dedykowaną głównie do prac w metalowych powierzchniach. 

Na ten fakt wpływ ma bezudarowe wiertło, które zostało przewidziane przez producenta tego elektronarzędzia. Wkrętarka została również wyposażona w bardzo wysoką maksymalną prędkość obrotową, która wynosi 3000 obr./min, co pozwala na bardzo komfortową oraz szybką pracę z wykorzystaniem tego typu sprzętu.

Oczywiście praca w drewnianych konstrukcjach nie jest niemożliwa, lecz może być ciężka oraz nieefektywna, więc nie traktowałbym tego modelu jako urządzenia wielofunkcyjnego.

Sprzęt wypuszczony spod skrzydeł producenta Makita z pewnością będzie prezentował wysoką jakość oraz trwałość, co jest standardem firmy. Jeśli chodzi o wady to wyróżniłbym z pewnością kabel o zasięgu pracy nie przekraczającym 2 metrów, co może znacznie ograniczać mobilność.

Zalety: 

  • Wysoka jakość urządzenia
  • Wysoka maksymalna prędkość obrotowa
  • Dedykowana do pracy w metalu
  • Wysoki komfort pracy

Wady: 

  • Krótki kabel obniżający mobilność

Makita TD0101F

Makita TD0101F

W dwóch najwyższych półkach cenowych znajdziemy urządzenia spod szyldu Makita. W najwyższej klasie w naszym zestawieniu prezentujemy model TD0101F, który jest bardzo wysokiej klasy, uniwersalnym sprzętem, który poradzi sobie z większością prac domowych oraz może być użyteczny w niektórych pracach budowlanych.

Wpływ na to ma zastosowanie udarowego wiertła, które poradzi sobie zarówna z metalowymi powierzchniami jak i drewnianymi konstrukcjami.

Parametrem ze specyfikacji, które warto przybliżyć jest prędkość obrotowa wkrętarki, która na biegu jałowym oscyluje w okolicach 3600 obr./min, co zapewnia bardzo szybką oraz skuteczną pracę przy użyciu tego sprzętu.

Klienci chwalą sobie również niezwykłą poręczność elektronarzędzia, gdyż waga niespełna 1 kg pozwala na komfort pracy nawet w najcięższych warunkach. 

Zalety: 

  • Wysoka jakość urządzenia
  • Bardzo wysoka maksymalna prędkość obrotowa
  • Urządzenie dedykowane zarówno do pracy w metalu jak i drewnie
  • Bardzo niska waga urządzenia
  • Wysoki komfort pracy 

Wady: 

  • Brak

Najlepsze wkrętarki akumulatorowe 

Graphite Energy +58G010

Graphite Energy +58G010

Urządzenie Graphite jak na swoją cenę stanowi bardzo dobrą konkurencję nawet dla sprzętów ze znacznie wyższej półki cenowej. Jest dedykowane jako profesjonalne narzędzie do pracy w bardzo ciężkich warunkach.

Mechanizm udarowy sprawia, że mamy możliwość wiercenia w metalach, murach lub innych ciężkich konstrukcjach. Napięcie 18 V sprawia, że urządzenie bardzo dobrze sprawuje się w różnych ciężkich oraz wymagających domowych pracach oraz może być pomocne przy różnych zajęciach budowlanych.

Producenci wyposażyli wkrętarkę również w wysokiej jakości akumulator Li-ion, który jest obecnie najlepszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem jeśli chodzi o elektronarzędzia.

Niestety urządzenie musi mieć również wady i jest nią możliwy czas pracy na jednym cyklu naładowania akumulatora wynoszący jedynie 2 godziny. Rekompensuje to jednak szybkie ładowanie, lecz i tak podczas pracy z tym model warto zaopatrzyć się w dwa akumulatory.

Zalety: 

  • Wysokie napięcie 18V
  • Zastosowany mechanizm udarowy
  • Zastosowany akumulator Li-on
  • Szybkie ładowanie akumulatora

Wady: 

  • Akumulator szybko ulega rozładowaniu

Sthor 78983

Sthor 78983

Marka Sthor przedstawia nam elektronarzędzie, które jest dedykowane do wszelkich domowych prac, które wymagają wiercenia lub wkręcenia czegokolwiek w dowolną powierzchnię.

W odróżnieniu od poprzednika, prezentowany model nie posiada mechanizmu udarowego, który pozwoliłby na pracę w twardych metalowych oraz betonowych powierzchniach, lecz jego zalety z pewnością docenisz podczas zwykłych remontów oraz montażów.

Urządzenie posiada również akumulator litowo-jonowy, który jest standardem w wysokiej jakości sprzętach, więc możemy być pewni, że będzie on utrzymywał pierwotną wydajność przez cały okres żywotności narzędzia.

Dużą zaletą modelu, na którą zwracają uwagę użytkownicy jest dość długi czas pracy, który pozwala na wykonanie wszelkich koniecznych prac w jednym cyklu naładowania akumulatora.

Wadą natomiast jest długie, 3 godzinne ładowanie, które może być w dłużej perspektywie dość uciążliwe, dlatego warto mieć w razie czego dodatkowo drugi akumulator.

Zalety: 

  • Dedykowany do prac domowych
  • Zastosowany akumulator Li-on
  • Długi czas pracy sprzętu
  • Wysokie napięcie 18V

Wady: 

  • Długi czas ładowania akumulatora

Fieldmann FDV 1002-A

Fieldmann FDV 1002-A

Jeśli poszukujesz bardziej profesjonalnego narzędzia niż dwa pierwsze, wtedy bardzo dobrą opcją będzie skupienie swojej uwagi na wkrętarce marki Fieldmann, która prezentuje urządzenie wysokiej jakości do różnego typu prac remontowych.

Po raz kolejny mamy styczność ze sprzętem udarowym, więc porównanie będę kierował jedynie do pierwszego przedstawionego w zestawieniu sprzętu, który był dedykowany do podobnych zadań.

Niestety urządzenie ma mniejsze napięcie niż elektronarzędzie marki Graphite, gdyż wynosi jedynie 15 V, dlatego można z pewnością stwierdzić, że beton może okazać się dla wkrętarki zbyt ciężkim zadaniem.

Natomiast jeśli chodzi o prace w domu, wtedy dopiero dostrzeżemy prawdziwe zalety urządzenia oraz wyższość nad wcześniej prezentowanym modelem. Po pierwsze wkrętarka Fieldmann ma wyższą prędkość obrotową, dlatego praca będzie z pewnością dużo bardziej komfortowa oraz wydajna.

Niewątpliwą zaletą jest również szybkie ładowanie oraz dość długi czas pracy co jeszcze bardziej poprawi wydajność oraz komfort podczas różnych zajęć. 

Zalety: 

  • Duża prędkość obrotowa
  • Wysoki komfort pracy
  • Szybkie ładowanie akumulatora
  • Długi okres pracy na jednym naładowaniu akumulatora
  • Dedykowany do prac w domu

Wady: 

  • Brak mechanizmu udarowego

Verto 50G278

Verto 50G278

W momencie gdy potrzebujesz bardziej uniwersalnego narzędzia wysokiej jakości, a nie tak jak poprzednie jedynie dedykowane do prac w domu, warto zwrócić większa uwagę na elektronarzędzie spod skrzydeł firmy Verto.

Model 50G278 to 18 V wkrętarka udarowa za pomocą, której będziesz mógł wykonać pracę oraz wiercenie i wkręcanie w absolutnie dowolnej wybranej przez Ciebie powierzchni. Bardzo ważną zaletą sprzętu jest długi czas pracy oraz dwa akumulatory w zestawie, które można ze sobą zmieniać w momencie wyczerpania, któregoś z nich.

Komfort pracy jest dodatkowo wspierany poprzez wysoką prędkość obrotową wiertła, która sprawia że praca jest szybka, łatwa oraz przyjemna. Oczywiście jak na wysokiej jakości sprzęt przystało wkrętarka została wyposażona w akumulator Li-lon, który jest optymalnym rozwiązaniem wśród elektronarzędzi.

Wadą urządzenia może być jedynie długi czas ładowania baterii. Jednakże wada staje się mniej uciążliwa w momencie, w którym posiadamy dwa akumulatory, które mogą pracować przez długi okres czasu.

Zalety: 

  • Urządzenie bardzo uniwersalne
  • Zastosowanie mechanizmu udarowego
  • Napięcie urządzenia – 18V
  • Duża prędkość obrotowa sprzętu
  • Zastosowanie akumulatora Li-lon
  • Dwa akumulatory dołączone w zestawie
  • Długi czas pracy na jednym akumulatorze

Wady: 

  • Długi czas ładowania akumulatora, który wynosi od 3 do 5 godzin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.