Przejdź do treści
Sprzęt RTV »

6 najlepszych słuchawek bezprzewodowych

słuchawek-bezprzewodowych

Lubisz podróżować? A może wolny czas spędzasz na aktywnościach fizycznych? Nigdy nie rozstajesz się z muzyką? Szukasz wygodnego rozwiązania, aby móc bez przeszkód biegać w rytm ulubionych utworów?

Dzięki naszemu rankingowi najlepszych słuchawek bezprzewodowych z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Jak wybrać najlepsze słuchawki bezprzewodowe?

Technologia wciąż idzie do przodu, to co zachwycało nas kilka lat temu, teraz okazuje się być przestarzałe i nie spełniające naszych wymagań. Tak samo jest w przypadku słuchawek. Kupując słuchawki coraz częściej decydujemy się więc na modele bezprzewodowe.

Są one niezwykle wygodne, a przede wszystkim jakość oferowanego przez nie dźwięku nie odbiega już od klasycznych przewodowych słuchawek. Jednak to nie wszystko na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu. 

Nowe technologie wkradły się w nasze życie do tego stopnia, że coraz częściej wymagamy, aby produkt, który kupujemy był w pełni spersonalizowany do naszych potrzeb. 

Producenci więc postanowili iść wraz z duchem czasu i oferują nam coraz to ciekawsze rozwiązania, takie jak dotykowe sterowanie ustawieniami dźwięku czy możliwość dzielenia się muzyką z innymi.

Decydując się na zakup słuchawek bezprzewodowych możemy wybierać spośród dwóch grup: słuchawek bezprzewodowych dousznych oraz nausznych. Celem omówienia zalet zarówno jednych i drugich zebraliśmy po 3 najnowsze modele z każdej z tych grup i starannie im się przyjrzeliśmy.

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe douszne

Sennheiser Momentum True Wireless

Sennheiser Momentum True Wireless

Słuchawki bezprzewodowe Sennheiser  to dwie pojedyncze słuchawki douszne, które nie są połączone ze sobą żadnym dodatkowym przewodem, dzięki czemu są bardzo wygodne w użytkowaniu.

Mimo małych rozmiarów bardzo dobrze leżą w uszach, a dzięki możliwości dopasowania gumek zgubienie ich wyeliminowane zostało praktycznie do zera. Aby sparować słuchawki z naszym urządzeniem, wystarczy włączyć moduł Bluetooth np. na smartfonie po czym dłużej przytrzymać obie słuchawki.

Wszelkie inne ustawienia, m. in. głośności, wybierania innego utworu czy włączenie pauzy również wykonujemy za pomocą dotyku poszczególnych słuchawek. Słuchawki otrzymujemy w bardzo eleganckim opakowaniu, które służy również jako ich ładowarka.

Szerokie pasmo przenoszenia dźwięku z pewnością zadowoli nawet najbardziej zagorzałych audiofilów, którzy nie zawsze są przekonani co do jakości bezprzewodowych urządzeń.

Co ważne Sennheiser zdecydował się na dołączenie do słuchawek specjalnej aplikacji Sennheiser Smart Control, dzięki której z pomocą smartfona możemy dopasować dźwięk do naszych indywidualnych preferencji.

Zalety:

  • niewielki rozmiar;
  • łatwe i szybkie parowanie z innym urządzeniem;
  • szerokie pasmo przenoszenia 5 – 21 000 Hz;
  • aplikacja pozwalająca na indywidualne dostosowanie dźwięku do preferencji użytkownika;
  • elegancki wygląd.

Wady:

  • krótki przewód ładujący;
  • wysoka cena.

Samsung U Flex EO – BG950W

Samsung U Flex EO - BG950W

Kolejną propozycją bezprzewodowych słuchawek dousznych są słuchawki firmy Samsung. U Flex EO – BG950W zostały wyposażone w elastyczny pałąk, który zakładamy na szyję i od którego na dwóch przewodach znajdują się douszne części słuchawek.

Nie są więc to słuchawki całkowicie bezprzewodowe, natomiast łączenie się z urządzeniem następuje poprzez moduł Bluetooth. Zaletą takiego rozwiązania jest niewątpliwie brak możliwości zgubienia pojedynczych słuchawek.

Jeżeli chodzi o dźwięk jaki oferują nam słuchawki firmy Samsung, to jego jakość jest wzmocniona występowaniem podwójnych głośników, przez co w całym zakresie częstotliwości możemy cieszyć się jego najlepszym odwzorowaniem.

Wbudowana bateria litowo – jonowa pozwala na korzystanie z możliwości słuchania muzyki nawet przez 10 godzin na jednym naładowaniu. System sterowania dźwiękiem został umieszczony na pałąku słuchawek, dzięki czemu nie stanowi to problemu nawet podczas pierwszego użycia.

Słuchawki od Samsunga mają możliwość informowania nas o powiadomieniach z telefonu poprzez lekką wibrację. W tym celu należy połączyć nasz telefon ze słuchawkami poprzez aplikację Samsung Level.

Zalety:

  • elastyczny pałąk słuchawkowy;
  • trzy wersje kolorystyczne;
  • system dwóch głośników w każdej ze słuchawek;
  • sterowanie słuchawkami za pomocą przycisków funkcyjnych na pałąku;
  • możliwość odbierania powiadomień po połączeniu ze smartfonem.

Wady:

  • elastyczny pałąk utrudnia sterowanie dźwiękiem.

Sony WF – 1000 XM3

Sony WF - 1000 XM3

Bezprzewodowe słuchawki Sony to doskonała propozycja dla osób, które bardzo często i w każdych warunkach korzystają ze słuchawek. Podobnie jak słuchawki firmy Sennheiser, tak i te od Sony zostały wyposażone w ładowarkę w formie etui, która pozwala nawet na czterokrotne całkowite naładowanie słuchawek.

Dzięki temu na jednym ładowaniu możemy korzystać z nich nawet do 32 godzin. Wynik ten zachwyci każdego, kto nie wyobraża sobie dnia bez muzyki. Tak długa praca możliwa jest również dzięki zaawansowanym funkcjom, jakie oferują nam słuchawki od Sony.

Oszczędzanie energii możliwe jest między innymi dzięki funkcji automatycznego włączania i wyłączania słuchawek. Dzięki między innymi procesorowi, który posiada technologię osłabiania szumów z zewnątrz, jakość dźwięku zadowoli nawet najbardziej wymagające grono odbiorców.

Słuchawki Sony zostały wyposażone w mikrofon co pozwala na prowadzenie rozmów bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni. Równie ciekawą opcją jest współpraca z asystentem Google, wystarczy, że zadamy mu pytanie, a odpowiedź usłyszymy w słuchawkach.

Zalety:

  • współpraca z Google Assistent;
  • funkcja automatycznego włączania i wyłączania;
  • wbudowany mikrofon pozwala na prowadzenie rozmów;
  • technologia osłabiania zewnętrznego hałasu;
  • długa praca na jednym ładowaniu baterii.

Wady:

  • problematyczne przy niskich dźwiękach.

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne

ATH – ANC 700 BT Audio – Technica

ATH - ANC 700 BT Audio - Technica

Propozycja słuchawek nausznych od ATH to rozwiązanie, które przypadnie do gustu wszystkim, którzy cenią sobie wysoką jakość dźwięku. Słuchawki te pracują w bardzo szerokim zakresie pasma przenoszenia od 5 do 40 000 Hz.

Dodatkowo zostały wyposażone w technologię QuietPoint, polegającą na aktywnym redukowaniu hałasów. Niezależnie więc od tego w jakich warunkach używamy tych słuchawek, jakość dźwięku pozostaje na najwyższym poziomie.

Jedno ładowanie słuchawek pozwala na korzystanie z ich dobrodziejstw nawet przez 25 godzin. Mimo iż są to słuchawki nauszne, po złożeniu nie zajmują wiele miejsca, gdyż możemy je ułożyć całkowicie płasko.

Sterowanie opcjami takimi jak głośność, czy przejścia do kolejnych utworów umieszczone zostały na zewnętrznej części nauszników i jest w pełni dotykowe.

Zalety:

  • intuicyjne sterowanie dotykiem;
  • składanie na płasko;
  • aktywna redukcja hałasów;
  • długi czas pracy na jednym ładowaniu;
  • szeroki zakres pasma przenoszenia 5 – 40 000 Hz.

Wady:

  • małe nauszniki.

JBL Everest 710 GA

JBL Everest 710 GA

Firma JBL znana jest chyba każdemu, kto chociaż odrobinę interesuje się nagłośnieniem. Dlatego też od produktu tej firmy oczekujemy dobrego dźwięku w połączeniu z zastosowaniem najnowszych technologii.

W słuchawkach Everest 710 GA nie zabrakło więc możliwości udostępnienia muzyki innym osobom przez Bluetooth. Opcja ta możliwa jest dzięki zastosowaniu technologii ShareMe 2.0.

Decydując się na zakup tych słuchawek otrzymamy kompaktowe etui, a możliwość złożenia ich w taki sposób, że zajmują niewiele miejsca z pewnością zyska uznanie u osób, które często podróżują.

Długi czas pracy na jednym ładowaniu – do 25 godzin to nie jedyna zaleta. Pełne ładowanie trwa zaledwie 2 godziny. Niesamowita jakość dźwięku to nie wszystko co mają nam do zaoferowania słuchawki od JBL.

Mikrofon wbudowany w słuchawki został wyposażony w funkcję eliminacji echa, dzięki czemu jakość połączeń głośnomówiących również jest na najwyższym poziomie.

Zalety:

  • możliwość udostępnienia swojej muzyki na inne słuchawki;
  • szybkie ładowanie;
  • możliwość złożenia do futerału;
  • mikrofon z funkcją eliminacji echa.

Wady:

  • brak możliwość regulacji głośności na pałąku słuchawek.

Bose Bluetooth QuietComfort 35 II

Bose Bluetooth QuietComfort 35 II

Bezprzewodowe słuchawki nauszne to ostatnia propozycja jeżeli chodzi o najlepsze słuchawki bezprzewodowe. Są to słuchawki, które wyposażone zostały w trójpoziomową redukcję hałasu, którą możemy zarówno ręcznie jak i automatycznie dopasować do otaczających nas szumów.

Decydując się na zakup tego modelu słuchawek otrzymujemy dostęp do wirtualnego asystenta, z którego możemy korzystać bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni.

Włączenie muzyki czy otrzymanie wskazówek dojazdu ze słuchawkami staje się więc jeszcze szybsze i prostsze. Przetworniki w słuchawkach pracują w taki sposób, że automatycznie dopasowują głośność, aby użytkownik mógł cieszyć się najwyższej jakości dźwiękiem odtwarzanego utworu.

Dodatkowo kupując ten produkt otrzymujemy dostęp do bezpłatnej aplikacji, dzięki której możemy spersonalizować ustawienia dźwięku w swoich słuchawkach.

Zalety:

  • trzy poziomy redukcji hałasu;
  • wirtualny asystent;
  • korektor głośności;
  • możliwość indywidualnego dopasowania słuchawek za pomocą aplikacji.

Wady:

  • wysoka cena;
  • problemy z połączeniem Bluetooth.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.