Przejdź do treści
Motoryzacja »

7 najlepszych rejestratorów samochodowych

rejestratorów-samochodowych

Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że podczas rozmów z policją lub ubezpieczycielem warto jest mieć dowód na poparcie swojego oświadczenia, więc jeśli szukasz rejestratora samochodowego, to znaczy, że znasz zalety jej posiadania. Problem może stanowić wybór odpowiedniego sprzętu, ale z tym problemem poradzisz sobie wspierając się tym przewodnikiem.

Bez zbędnych wstępów przejdźmy do omówienia funkcji, które należy wziąć pod uwagę podczas wybierania kamery samochodowej:

 • Jakość obrazu: żaden materiał zarejestrowany przez kamerę nie będzie miał większego znaczenia, jeśli nie będzie widać co się dzieje na ekranie, dlatego należy skoncentrować się na sprzętach oferujących wysoką rozdzielczość wideo, pozwalającą uchwycić szczegóły takie jak m.in. tablice rejestracyjne.

  Dodatkowo jeśli często podróżujemy w nocy należałoby rozważyć taki sprzęt, który posiada funkcję noktowizyjną, pozwalającą na uzyskanie sensownego obrazu również podczas jazdy w słabszym oświetleniu.
 • Funkcje zapętlania: jeśli dużo czasu spędzasz na drodze, to i kamera będzie nagrywać dużo materiału.

  Niewygodne i męczące jest usuwanie niepotrzebnego materiału, kiedy zaczyna brakować miejsca. Z funkcją zapętlenia kamera sama będzie nadpisywać stary materiał nowym.
 • Funkcja nagrywania w nagłych wypadkach: większość materiału, który nagrasz jest mało przydatny. Potrzebujesz nagrania ze zdarzenia, wypadku.

  W takim razie należałoby wziąć pod uwagę kamery wyposażone w akcelerometr, dzięki któremu zdarzenie zostanie zapisane i nie będzie później nadpisane przez funkcję zapętlenia.

WheelWitness HD PRO PLUS Dash Cam

WheelWitness HD PRO PLUS Dash Cam

Obraz:

Kamera posiada wiele opcji rozdzielczości do wyboru, maksymalnie do 1080p. Możesz więc zdecydować czy obraz ma być wyraźniejszy czy słabszy, ale za to z dłuższym czasem nagrywania.

Kamera dostarcza również bardzo dobrej jakości obraz w nocy dzięki czujnikowi Sony Exmor IMX322 CMOS, oraz precyzyjnemu obiektywowi.

Funkcja zapętlania i akcelerometr:

Kamera WheelWitness wyposażona jest w funkcję zapętlania, dzięki czemu nie zabraknie ci miejsca na dane. Wideo może się nagrywać kolejno w segmentach 1, 3, 5 lub 10 minutowych. Funkcję również da się wyłączyć.

Kamera posiada również akcelerometr, który blokuje nagrany materiał w momencie nietypowej sytuacji/kolizji, dzięki czemu masz pewność, że materiał ze zdarzenia zostanie zachowany.

Inne:

Kamera posiada dodatkowe funkcje, takie jak GPS do śledzenia lokalizacji pojazdu, oraz mierzenia prędkości. Posiada moduł WiFi, co umożliwia oglądanie wideo w telefonie i przesyłanie.

Posiada opcję powiększania obrazu podczas nagrywania, co ułatwia rejestrowanie np.tablic rejestracyjnych. Trzeba dodać, że menu nie należy do najbardziej intuicyjnych i trzeba poświęcić chwilę na zapoznanie się z obsługą urządzenia.

Plusy:

 • Bardzo dobra rozdzielczość obrazu;
 • Dobrze radzi sobie w nocy;
 • Funkcja zapętlania;
 • Akcelerometr i blokowanie wideo;
 • WiFi i GPS;
 • Opcja powiększania obrazu.

Minusy:

 • Wysoka cena;
 • Mało intuicyjne menu i obsługa.

VANTRUE N2 Pro Uber Dual Dash Cam

VANTRUE N2 Pro Uber Dual Dash Cam

Obraz:

Kamera oferuje wyraźny obraz o rozdzielczości do 1080p, co pozwala bez trudu rozpoznać tablice rejestracyjne samochodów znajdujących się przed nami. Kamera posiada jasny obiektyw F1.8 i system HDR, dzięki którym zapewnia wyraźny obraz nawet nocą.

Funkcja zapętlania i akcelerometr:

Kamera posiada funkcję zapętlenia wideo, więc w momencie przepełnienia karty pamięci nadpisuje stare nagrania nowymi.

Wyposażona jest również w akcelerometr, dzięki któremu w przypadku kolizji lub wstrząsu blokuje materiał wideo z tego wydarzenia.

Inne:

Rejestrator posiada szereg funkcji dodatkowych. Posiada podwójną kamerę, dzięki czemu pozwala na nagrywanie obrazu zarówno przed pojazdem jak i w jego wnętrzu.

Wyposażony jest także w tryb „parkowania”, dzięki któremu kamera zacznie nagrywać za każdym razem kiedy pojawi się jakiś ruch przed samochodem. Słabą stroną może być system mocowania, który rozpada się po pewnym czasie.

Plusy:

 • Bardzo dobra jakość obrazu;
 • Wyraźny obraz w nocy;
 • Funkcja zapętlenia;
 • Akcelerometr i blokowanie wideo;
 • Podwójna kamera;
 • Tryb parkowania.

Minusy:

 • Wysoka cena;
 • Słaby system montażu.

Rexing V1 Car Dash Cam

Rexing V1 Car Dash Cam

Obraz:

Bardzo dobra rozdzielczość obrazu do 1080p, zapewnia bardzo dobrą jakość za dnia. Posiada czujnik obrazu Sony Exmor IMX323. Rejestrator gorzej radzi sobie w nocy, pomimo tej samej rozdzielczości obraz z kamery dość niewyraźny, co może stanowić problem w identyfikacji innych pojazdów.

Funkcje zapętlania i akcelerometr:

Do wyboru możliwość nagrywania w segmentach 3, 5, 10 minutowych. W przypadku przepełnienia karty pamięci, aparat automatycznie nadpisze starsze nagrania.

Posiada wbudowany akcelerometr, który aktywuje siew przypadku kolizji i zabezpiecza materiał wideo z zaistniałej sytuacji.

Inne:

Kamera jest bardzo intuicyjna i łatwa w użyciu, nie wymaga głębszego wchodzenia w instrukcję, żeby móc w pełni z niej korzystać.

Plusy:

 • Bardzo dobra jakość obrazu w ciągu dnia;
 • Funkcja zapętlania;
 • Akcelerometr i blokowanie wideo;
 • Przyjazna w użytkowaniu. 

Minusy:

 • Nie najlepsze nagrywanie w nocy.

AUKEY Dash Cam

AUKEY Dash Cam

Obraz:

Aparat jest wyposażony w czujnik Sony Exmor IM323 rejestrujący obraz w jakości 1080p, zapewniając wyraźny i szczegółowy obraz.

Obiektyw F 1.8 zapewnia jasny obraz, posiada również HDR, dzięki temu zapewnia bardzo dobry i wyraźny obraz nawet w warunkach słabego oświetlenia, dzięki czemu dostrzeżenie tablic rejestracyjnych w nocy nie stanowi problemu.

Funkcja zapętlania i akcelerometr:

Ten rejestrator samochodowy nagrywa w 10-minutowych segmentach w sposób ciągły, oraz automatycznie nadpisuje starsze nagrania w przypadku przepełnienia karty pamięci.

W aparacie znajdziemy również akcelerometr, który zabezpieczy nagranie w przypadku nietypowych sytuacji na drodze jak: ostre hamowanie/skręty, kolizje.

Inne:

Kamera jest bardzo wytrzymałe jeśli chodzi o czynniki termiczne. Problem stanowi nienajlepszy system mocowania urządzenia, ma tendencję do rozpadania się w niektórych sytuacjach.

Plusy:

 • Bardzo dobra jakość nagrywania zarówno w dzień jak i w nocy;
 • Funkcja zapętlania;
 • Akcelerometr reaguje również na gwałtowne ruchy;
 • Odporny na temperatury.

Minusy:

 • Niezbyt wytrzymały system montażu.

Fliiners Dash Cam

Fliiners Dash Cam

Obraz:

Ten rejestrator samochodowy pozwala na nagrywanie w jakości HD w rozdzielczości o 1080p, zapewniając doskonały obraz i wysoki poziom szczegółów. Dzięki funkcji noktowizyjnej również bardzo dobrze sprawuje się w nocnych warunkach.

Funkcja zapętlania i akcelerometr:

Aparat ma do wyboru kolejno tryby nagrywania w 1, 3, 5 minutowych segmentach. Aparat automatycznie nadpisze najstarsze nagranie nowym w przypadku końca miejsca na karcie pamięci.

Wyposażony jest również w akcelerometr, dzięki któremu w trakcie kolizji nagranie zostanie zabezpieczone przed usunięciem, nadpisaniem.

Inne:

Rejestrator posiada niezbyt przyjazną instrukcję użytkowania, przez co należy chwilę poświęcić na naukę obsługi bardziej skomplikowanych funkcji tego modelu.

Plusy:

 • Bardzo dobra jakość wideo zarówno w dzień jak i w nocy;
 • Wiele opcji funkcji zapętlania;
 • Akcelerometr i blokowanie wideo.

Minusy:

 • Niezbyt przyjazna nauka obsługi urządzenia.

Old Shark Dash Cam

Old Shark Dash Cam

Obraz:

Kamera samochodowa oferuje obraz w jakości HD do 1080p, chociaż może nie być tak jasny jak w przypadku innych modeli. Posiada również funkcję noktowizyjną dzięki której pozwala osiągnąć zrównoważony obraz w sytuacji słabszego oświetlenia. Materiał nagrany za dnia i w nocy będzie podobny pod kątem szczegółowości obrazu.

Funkcja zapętlania i akcelerometr:

Funkcja zapętlania w tym aparacie umożliwia przechwytywanie obrazu do momentu zapełnienia karty pamięci. Po zapełnieniu starszy materiał zostaje automatycznie nadpisany przez nowszy, dzięki czemu materiał zawsze jest aktualny.

Oczywiście w przypadku wystąpienia kolizji zareaguje wbudowany akcelerometr, który zapisze i zabezpieczy nagranie z zajścia.

Inne:

Aparat jest bardzo łatwy w użyciu, choć uciążliwe mogą okazać się stosunkowo małe przyciski na urządzeniu. Dodatkowo aby ustawić kamerę trzeba ją każdorazowo wkręcić lub wykręcić, co może się okazać po pewnym czasie frustrujące.

Plusy:

 • Świetna jakość wideo zarówno w dzień jak i w nocy;
 • Funkcja zapętlania;
 • Akcelerometr i blokowanie wideo.

Minusy:

 • Każdorazowe wkręcanie urządzenia w celu montażu/demontażu;
 • Bardzo małe przyciski.

Oasser Car Dash Cam

Oasser Car Dash Cam

Obraz:

Aparat umożliwia ustawienie rozdzielczości do 1080p, zapewniając najwyższą jakość obrazu. Nie tylko zapewnia wyraźne wideo, ale i pozwala na wybranie szczegółów w nagraniu, co przydaje się w przypadku wykorzystania nagrania jako dowodu.

Posiada bardzo dobry noktowizor, który dostosowuje się do słabszego oświetlenia, zapewniając bardzo dobry obraz zarówno w dzień jak i w nocy.

Funkcja zapętlania i akcelerometr:

Rejestrator samochodowy posiada cztery tryby zapętlania w zależności od preferencji użytkownika. Jednocześnie aparat bardzo dobrze zarządza przestrzenią na dane. Tak jak w przypadku innych modeli, najstarsze nagrania zastępowane są przez najświeższy materiał.

Wbudowany akcelerometr zareaguje na wstrząsy i kolizje podczas których uzna materiał z tego okresu za zablokowany, którego nie można nadpisać.

Inne:

Z dodatkowych funkcjonalności to aparat jest wyposażony w „tryb parkowania” i wykrywania ruchu, tak więc po wykryciu wstrząsu lub ruchu kamera automatycznie się włączy i rozpocznie nagrywanie. Problem może stanowić niezbyt dobry system montażowy, oraz słaba instrukcja obsługi, co oznacza dłuższą chwilę na naukę obsługi urządzenia.

Plusy:

 • Dobra jakość nagrywania w dzień i w nocy;
 • Wiele opcji zapętlania;
 • Akcelerometr i blokowanie wideo;
 • Tryb parkowania i ruchu;
 • Automatyczne wyłączenie.

Minusy:

 • Słaba konstrukcja montażowa;
 • Trudna do zrozumienia instrukcja obsługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.