Przejdź do treści
Sprzęt AGD »

8 najlepszych pralek

Pralki

Jeśli szukasz odpowiedniej pralki do twojego domu lub mieszkania, to trafiłeś w idealnie miejsce. W naszym rankingu przedstawimy propozycje, według nas, najlepszych pralek dostępnych na polskim rynku.

Jaką pralkę najlepiej wybrać?

Producenci przedstawiają nam wiele pralek o różnych parametrach technicznych, a potencjalny nabywca bardzo często ma niemały problem z wyborem tej najlepszej. Trzeba z góry założyć, że żadna pralka nie będzie tą idealną, a wybór tej odpowiedniej zależy od indywidualnych preferencji użytkownika.

Niektóre parametry mogą mieć dla nas ważniejszą rolę niż inne, dlatego też w rankingu zostaną przedstawione pralki w różnych konfiguracjach technicznych, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W celu ułatwienia wyboru, urządzenia zostaną podzielone na kategorie, które zostały przez nas utworzone na podstawie różnic w konstrukcji danych urządzeń. Pierwszą kategorią będą pralki wolnostojące, które są najbardziej popularną grupą urządzeń oraz najczęściej wybieraną przez użytkowników.

W kolejnych propozycjach zostaną przedstawione pralki ładowane od góry, które można bardzo łatwo ustawić w pomieszczeniach o znacznie mniejszym metrażu, więc z pewnością będą przydatne do mniejszych mieszkań.

Najlepsze pralki wolnostojące

Indesit IWSD 51051

Indesit IWSD 51051

Pralka marki Indesit jest pierwszą propozycją w naszym rankingu pralek. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą nabyć bardzo dobry sprzęt w bardzo przystępnej cenie, gdyż pralka w swojej klasie robi bardzo konkurencyjną cenę.

Patrząc na konfigurację oraz zestawienie parametrów technicznych pralki, można powiedzieć, że również trzyma bardzo wysoki poziom. Prędkość wynosząca 1000 obr./min sprawia, że efektywność naszego prania będzie utrzymywana na bardzo przyzwoitym poziomie.

Pralka posiada również bardzo dużo, bo aż 16 programów prania, co konkuruje nawet z pralkami ze znacznie wyższej kategorii cenowej. Wady pralki, które można stwierdzić po przestudiowaniu specyfikacji technicznej oraz wysłuchaniu głosów użytkowników, to niewielka ładowność wynosząca jedynie 5 kg oraz wysokie zużycie energii elektrycznej, gdyż pralka posiada jedynie klasę energetyczną A+.

Zalety: 

 • Bardzo przystępna cena jak na sprzęt tej klasy
 • Wystarczająca prędkość 
 • Duża ilość programów prania
 • Łatwość obsługi

Wady:

 • Niska ładowność
 • Dość wysokie zużycie energii elektrycznej

Beko WRE 5511

Beko WRE 5511

Firma Beko występuje już od wielu lat w świadomości dużej grupy koumentów na całym świecie. Tym razem renomowana marka ma dla nas propozycje bardzo solidnej pralki w całkiem przystępnej cenie.

Cena oraz specyfikacja urządzenia nie różni się znacząco względem poprzednio prezentowanej pralki, gdyż urządzenie marki Beko zapewnia nam maksymalną prędkość pralki na poziomie 1000 obr./min oraz gwarantuje 15 różnych programów prania.

Rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę podczas kupna tego urządzenia jest wyższa klasa energetyczna pralki oznaczona przez symbol A++, co zagwarantuje nam niższe zużycie energii elektrycznej.

Wady jakie można wymienić w przypadku pralki marki Beko  to ładowność wynosząca 5 kg oraz głośność pracy, która została wyróżniona w opiniach kilku użytkowników pralki.

Zalety: 

 • Bardzo przystępna cena jak na sprzęt tej marki
 • Duża ilość programów prania
 • Wystarczająca prędkość wirowania
 • Dobra klasa energetyczna urządzenia

Wady:

 • Niska ładowność pralki
 • Głośność pracy urządzenia

Samsung ECO BUBBLE

Samsung ECO BUBBLE

Kolejna propozycją jest pralka w troszkę wyższej klasie cenowej, niż dwie poprzednio prezentowane pralki. Marka Samsung postanowiła stworzyć bardzo profesjonalny sprzęt do prania, który swoje miejsce w rankingu uzyskał dzięki bardzo dobrej specyfikacji technicznej urządzenia.

Firma proponuje użytkownikowi prędkość oscylującą na poziomie 1200 obr./min, co gwarantuje nam dokładne pranie, w każdym z prezentowanych przez pralkę programów.

Użytkownicy chwalą również pralkę za przyzwoitą ładowność, która wynosi około 7 kg na jeden cykl prania oraz za wysoką klasę energetyczną pralki oznaczoną symbolem A+++, co pozwala na spore oszczędności na tle energii elektrycznej.

Wadami urządzenia jest jedynie całkiem uboga lista dostępnych programów prania w stosunku do dwóch poprzednich pralek, gdyż producent przewidział jedynie 12 dostępnych rozwiązań.

Zalety: 

 • Duża prędkość pralki
 • Bardzo przyzwoita ładowność 
 • Wysoka klasa energetyczna urządzenia
 • Intuicyjny panel sterowania

Wady: 

 • Uboga liczba dostępnych programów

Samsung ADDWASH SLIM

Samsung ADDWASH SLIM

W rankingu pralek wolnostojących w wyższej klasie cenowej, monopol otrzymała marka Samsung.

Jeśli mielibyśmy patrzeć jedynie na specyfikację techniczną urządzenia, wtedy z pewnością pralka nie otrzymałaby miejsca w naszym rankingu, gdyż maksymalna prędkość pralki ustawiona na 1200 obr./min, ładowność pralki wynosząca 6 kg oraz klasa energetyczna A+++ jest możliwa do uzyskania w niższej klasie cenowej, co udowodniliśmy w poprzedniej propozycji.

Wrażenie robią dodatkowe opcje pralki, które sprawiają, że jest to najbardziej profesjonalny wybór ze wszystkich przedstawionych przez nas pralek. Urządzenie zostało zaopatrzone w różne technologie, którymi między innymi jest: redukcja wibracji oraz hałasu, funkcja aktywnej piany oraz możliwość dodawania ubrań podczas całego cyklu prania. 

Rysą na całym obrazie prezentowanej pralki, według użytkowników, jest fakt, że drzwiczki od pralki otwierają się tylko do kąta 90 stopni.

Zalety: 

 • Wysoka prędkość pralki
 • Przyzwoita ilość programów
 • Przyzwoita ładowność 
 • Wysoka klasa energetyczna
 • Bardzo ciekawe rozwiązania technologiczne

Wady: 

 • Kąt otwarcia drzwiczek

Najlepsze pralki ładowane od góry

Indesit BTWA51051PL

Indesit BTWA51051PL

Pralki wolnostojące są najczęściej stosowanymi urządzeniami w naszych domach. Zdarza się jednak, że zwykła tradycyjna pralka, która bardzo często jest bardzo dużym urządzeniem, nie mieści się nam w metrażu naszej łazienki lub pralni.

Wtedy bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup pralki ładowanej od góry, która w ostatnich latach stała się bardzo dużą konkurencją tradycyjnych pralek pod względem parametrów technicznych.

Pralka marki Indesit jest tego doskonałym przykładem, gdyż za potencjalnie niewielką cenę otrzymujemy pralkę, której prędkość maksymalna oscyluje w okolicach 1000 obr./min, a ładowność w specyfikacji określana jest na 5 kg.

Urządzenie posiada również bardzo przyzwoitą liczbę 14 programów, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jedynymi wadami, które można wyróżnić w specyfikacji całej pralki to niska klasa energetyczna A+, co może powodować wyższe zużycia prądu niż w przypadku innych pralek.

Zalety: 

 • Przyzwoita prędkość urządzenia
 • Przyzwoita ładowność
 • Duża ilość programów prania
 • Przyzwoita cena jak na urządzenie tej klasy

Wady: 

 • Niska klasa energetyczna

Whirlpool AWE 50510

Whirlpool AWE 50510

Produkt marki Whirlpool jest bardzo dobrą konkurencją, w podobnej klasie cenowej, dla pralki firmy Indesit. Urządzenie posiada przyzwoitą specyfikację techniczną, która znacząco nie odbiega od poprzednio przedstawionej pralki, gdyż prędkość pralki została opisana w specyfikacji na 1000 obr./min, a ładowność wynosi 5 kg.

Producenci pralki Whirlpool zadbali jednak o to aby pralka wyróżniała się na tle innych pralek w swojej klasie i przewidzieli znacznie wyższą ilość różnych rozwiązań, co powoduje, że urządzenie posiada aż 18 różnych programów prania.

Pralka utrzymuje również całkiem przyzwoitą klasę energetyczną A++, co pozwala na większe oszczędności w stosunku do wcześniej przedstawionego urządzenia.

Jedyną znaczącą wadą tego urządzenia jest instrukcja, której treść nie została przetłumaczona na język polski, co może przy pierwszych kilku cyklach prania sprawić nam delikatny problem.

Zalety

 • przyzwoita prędkość urządzenia
 • wystarczająca ładowność 
 • Dobra klasa energetyczna
 • Bardzo duża ilość różnych programów

Wady

 • Brak instrukcji w języku polskim

Whirlpool AWE70122

Whirlpool AWE70122

Marka Whirlpool w swoim asortymencie posiada również propozycję pralki w wyższej klasie cenowej, co może być odpowiedzią dla użytkowników, którzy wymagają od swojej pralki absolutnie najwyższej jakości.

Specyfikacja urządzenia określa maksymalną prędkość pralki na 1200 obr./min, co powoduje, że użytkownik może być pewny jakości prania w każdym z dostępnych programów. Urządzenie posiada również większą ładowność niż prezentowane wcześniej model, gdyż możemy podczas jednego cykl zapełnić pralkę 7-ma kilogramami różnego typu ubrań.

Możemy być również pewni, że nasze urządzenie nie będzie zużywało dużych pokładów energii elektrycznej, gdyż utrzymuje ono klasę energetyczną na poziomie A++.

Wadą urządzenia może być jedynie ilość dostępnych programów, gdyż producent przewidział jedynie 10 dostępnych rozwiązań, co może prowadzić do zmniejszenia funkcjonalności urządzenia.

Zalety

 • Wysoka prędkość urządzenia
 • Całkiem spora ładowność
 • Wysoka klasa energetyczna
 • Urządzenie jest całkiem ciche

Wady: 

 • Uboga ilość dostępnych programów

Electrolux EWT0862IFW

Electrolux EWT0862IFW

Pralka marki Electrolux jest ostatnią pozycją w naszym rankingu, a tym samym najbardziej optymalnym rozwiązaniem z pośród wszystkich dostępnych oraz przedstawionych przez nas propozycji.

Jeśli w poprzednich pralkach brakowało Ci programów, które zmniejszały praktyczność całego urządzenia, tak w tej 12 dostępnych programów powinno załatwić sprawę. Jeśli poprzednie pralki miały zbyt małą ładowność, tak ta potrafi zmieścić 6 kg różnego typu odzieży.

Pralka jest również chwalona przez użytkowników za technologie, która sprawia, że hałas podczas prania jest znacząco tłumiony, co jest znaczącym udogodnieniem podczas pracy z tego typu urządzeniami. Jedyną rysą na całym obrazie pralki może być prędkość, która wynosi jedynie 800 obr./min.

Zalety: 

 • Przyzwoita ilość programów
 • Wystarczająca ładowność
 • Przyzwoita cena jak na urządzenie tej klasy
 • Technologia redukująca nieprzyjemny hałas podczas prania

Wady: 

 • Prędkość urządzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.