Przejdź do treści
Sprzęt AGD »

7 najlepszych golarek elektrycznych

golarki-elektryczny

Wybór odpowiedniego sprzętu do golenia nie musi być ciężkim zadaniem. W naszym zestawieniu znajdziesz propozycje uznanych przez klientów sprzętów, które powinny spełnić Twoje wymagania.

Jaką golarkę elektryczną najlepiej wybrać?

Wybór różnego typu sprzętu do golenia zarostu jest bardzo duży i często nie wiemy na jakie rozwiązanie się zdecydować. Dochodzi do tego typu sytuacji, dlatego że nie mamy konkretnych oczekiwań odnośnie prezentowanych w sklepach urządzeń i nie widzimy różnic pomiędzy poszczególnymi urządzeniami.

Przy wyborze golarki elektrycznej, w pierwszym rzędzie, powinniśmy zdecydować się na to czy poszukujemy golarki głowicowej czy foliowej.

Pierwsze urządzenie jest określane przez użytkowników jako bardzo precyzyjne i dokładne, natomiast drugie swoje zalety odnajduje w zestawie nożyków, które wychwytują włoski rosnące w różnych kierunkach.

Kolejną różnicą jest cena jaką musimy zapłacić za tego typu sprzęt, gdyż w pierwszym przypadku musimy przygotować się na zainwestowanie troszkę większych funduszy niż w przypadku drugiego urządzenia.

Tak więc jeśli poszukujemy taniej dobrej golarki elektrycznej, powinniśmy sprawić raczej ofertę sprzętów głowicowych.

Najlepsze golarki głowicowe

Camry CR 2915

Camry CR 2915

Golarka marki Camry stara się zaprzeczyć faktom, że dobry sprzęt do pielęgnacji naszego zarostu z systemem głowicowym musi kosztować bardzo dużo pieniędzy.

Za niecałe 100 złotych do dyspozycji mamy przyzwoitej klasy urządzenie, które z czystym sumieniem można polecić do ułatwienia codziennej rutyny związanej z goleniem.

Bardzo istotną sprawą przy rozpatrywaniu zakupu tego typu golarek jest sprawdzenie czy sprzęt posiada co najmniej trzy głowice, dzięki czemu golarka będzie dopasowywała się do kształtu naszej szczęki gwarantując komfortowe oraz efektywne golenie.

Urządzenie marki Camry posiada wymaganą ilość głowic, które pracują jako system niezależnych ostrzy. Bardzo często zdarza się również, że jesteśmy spóźnieni i chcemy jak najszybciej się ogolić i wyjść z domu, lecz niestety nasze urządzenie jest w tym momencie rozładowane.

Dzięki zastosowaniu w modelu CR 2915 systemu zasilania sieciowo-akumulatorowego, możemy korzystać z golarki bezprzewodowo oraz przewodowo w zależności od aktualnej potrzeby.

Wadami golarki jest jedynie głośność pracy, która przy sprzęcie tego typu nie powinna zbyt bardzo przeszkadzać oraz brak diody, która informuje nas o naładowaniu.

Zalety: 

 • Bardzo atrakcyjna cena jak na sprzęt tej klasy
 • Trzy niezależne głowice 
 • System zasilania siecowo-akumulatorowy 

Wady: 

 • Brak diody pokazującej stan naładowania baterii

Remington R 5150

Remington R 5150

Jeśli poszukujemy sprzętu znaczniej lepszego, który ma nam posłużyć w dobrej kondycji przez wiele miesięcy codziennych goleń, wtedy powinniśmy zdecydować się na urządzenie z deko wyższej półki cenowej.

Golarka elektryczna marki Remington to już znacznie bardziej profesjonalne urządzenie do pielęgnacji naszego zarostu, które oprócz podstawowych funkcji, które powinno posiadać tego typu urządzenie, posiada również kilka udogodnień, które jeszcze bardziej ułatwią nam codzienną rutynę.

Trzy niezależne głowice zostały wyposażone w ostrza pokryte tytanem, co gwarantuje solidną jakość golenia oraz wytrzymałość na wszelkie warunki eksploatacji urządzenia. Model R 5150, tak jak swój poprzednik, może być zasilany sieciowo lub akumulatorowo, co pozwala na pracę przewodową lub bezprzewodową w zależności od sytuacji.

Dodatkowo golarka marki Remington w swojej specyfikacji zapisaną na również opcję szybkiego naładowania, która będzie również bardzo dużą pomocą w momencie, w którym będziemy się bardzo spieszyć, a będziemy musieli się jeszcze ogolić.

Jedną wadą, na którą zwracają uwagę konsumenci, jest stosunkowo krótki czas pracy na jednym naładowaniu baterii, co w przypadku opcji korzystania z urządzenia przy zasilaniu sieciowym, nie powinno być dużym problemem.

Zalety: 

 • Bardzo dobry wybór w średniej półce cenowej
 • Ostrza pokryte tytanem gwarantujące trwałość sprzętu
 • System zasilania sieciowo-akumulatorowy 
 • System szybkiego ładowania
 • trzy niezależne głowice

Wady: 

 • Stosunkowo krótki czas pracy baterii

Philips Series 3000

Philips Series 3000

Marka Philips jest absolutnym liderem jeśli chodzi o golarki elektryczne. Posiada największą rzeszę zwolenników oraz użytkowników, którzy bardzo sobie chwalą codzienne obcowanie z urządzeniem oraz uważają, ze nie ma bardziej profesjonalnej opcji niż wybór sprzętu tej marki.

Jeśli poszukujesz całkowicie profesjonalnej golarki, która zagwarantuje tobie niebywały komfort oraz skuteczność golenia, wtedy warto zdecydować się na urządzenie marki Philips. Maszynka posiada 3 niezależne ostrza, które działają w 4-kierunkowym systemie golenia gwarantując dokładne dopasowanie do każdego kształtu szczęki.

Specyfikacja urządzenia zakłada opcję golenia bezprzewodowego z zasilaniem akumulatorowym oraz opcję użytkowania przewodowego z zasilaniem sieciowym, co pozwala na golenie nawet w momencie rozładowania akumulatora.

Producenci wyposażyli golarkę również w możliwość szybkiego ładowania, które pozwala w 5 minut doprowadzić urządzenie do stanu używalności, aby w razie pośpiechu móc doprowadzić swój zarost do ładu oraz porządku.

Jedyną wadą, którą wyróżniają użytkownicy, to stosunkowo krótki czas pracy w jednym cyklu naładowania, lecz w przypadku tak dużej ilości systemów nie powinno sprawiać to żadnych większych problemów.

Zalety: 

 • Trzy niezależne ostrza w 4-kierunkowym systemie 
 • Zasilanie akumulatorowo-sieciowe 
 • Opcja szybkiego ładowania
 • Gwarancja niezawodności 
 • Bardzo szybki czas ładowania 

Wady: 

 • Stosunkowo krótki czas pracy w jednym cyklu naładowania golarki

Philips Series 5000

Philips Series 5000

Jest to drugie urządzenie marki Philips w naszym zestawieniu, co potwierdza wcześniejsze słowa o tym, że urządzenia tej firmy są jedynymi z najlepszych rozwiązań.

Golarka podnosi golenie na całkowicie wyższy poziom zapewniając całkowicie komfortową oraz skuteczną pracę z urządzeniem. Model Series 5000 gwarantuje golenie za pomocą trzech niezależnych głowic, które mogą poruszać się w pięciu kierunkach.

Jest to również jedyne urządzenie, dzięki któremu możemy golić się na sucho oraz na mokro w zależności od aktualnej potrzeby lub upodobań. Producenci wyposażyli również golarkę elektryczną w opcję szybkiego ładowania, która zapewni nam możliwość golenia nawet w momencie, w którym urządzenie jest całkowicie rozładowane.

Sprzęt jest również bardzo łatwy w przewożeniu, gdyż w modelu Series 5000 został zastosowany system blokujący, który zabezpieczy nasze urządzenie przed włączeniem w momencie, w którym umieścimy go w jakiejkolwiek torbie lub walizce.

Jedyną wadą urządzenia jest fakt, że nie możemy golić się nią za pomocą zasilania sieciowego, co sprawia, że rozładowaną golarkę przed użyciem trzeba naładować.

Zalety: 

 • 3 niezależne ostrza w systemie 5-kierunkowym 
 • Zapewnione golenie na sucho oraz na mokro
 • System szybkiego ładowania
 • System zabezpieczenia podczas podróży
 • Najwyższa jakość rozwiązań

Wady: 

 • Golenie nie możliwe podczas podłączenia golarki do zasilania sieciowego

Najlepsze golarki foliowe

Philips Series 1000

Philips Series 1000

Tym razem nasze zestawienie otwiera marka Philips, która prezentuje nam niepozorne, lecz bardzo dobre urządzenie, które z pewnością zagwarantuje nam wysoką jakość golenia.

Sprzęt posiada bardzo szerokie spektrum rozwiązań, które ułatwiają nam codzienną rutynę oraz pracę z wykorzystaniem naszej golarki.

Producenci zaopatrzyli ją w nasadkę, która może być bardzo pomocną rzeczą w przypadku golenia grubych włosków oraz system golenia na sucho oraz na mokro, co pozwala wykorzystać urządzenie wedle własnych upodobań i indywidualnych preferencji.

Dużym udogodnieniem jest także fakt, że golarka jest całkowicie wodoodporna, więc po zakończonym cyklu golenia wystarczy urządzenie obmyć pod bieżącą wodą i na tym kończy się doprowadzanie naszego sprzętu do porządku.

Jest to urządzenie całkowicie kompaktowe, niewielkie rozmiary pozwalają zabrać je w każde miejsce, abyś mógł bez problemu codziennie doprowadzić swój zarost do ładu oraz porządku.

Jedyną wadą jest fakt, że nigdzie nie mamy wskazanego poziomu naładowania baterii, wiec w momencie rozładowania musimy zakupić kolejną baterię, gdyż urządzenia nie ładuje się sieciowo.

Zalety: 

 • Możliwość golenia na sucho oraz na mokro
 • Nakłada ułatwiająca golenie grubych włosków
 • Urządzenie całkowicie wodoodporne
 • Kompaktowe rozmiary
 • Bardzo przyzwoita cena
 • Duży okres działania na jednej baterii

Wady: 

 • Brak możliwości ładowana sieciowego oraz brak poziomu naładowania baterii

Zelmer ZSH23100

Zelmer ZSH23100

Ciężko powiedzieć, że urządzenie marki Zelmer jest znacznie lepsze od swojego poprzednika. Jednak jeśli poszukujesz sprzętu, który nie będzie Ciebie aż tak ograniczał, wtedy dobrym rozwiązaniem będzie model ZSH23100.

Golarka posiada bardzo skuteczny system tnący, który składa się z 3 bloków foli oraz z zespolonej grupy noży, co pozwala na komfortowe golenie, a urządzenie idealnie dopasowuje się do kształtu naszej szczęki.

Maszynka tak jak swój poprzednik może zostać wykorzystana do golenia na sucho oraz na mokro w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika.

Wyraźnym jednak udogodnieniem jest fakt, że sprzęt marki zelmer możemy ładować za pomocą energii elektrycznej z gniazdka oraz możemy z niego korzystać podczas cyklu ładowania.

Pozwala to na golenie nawet w momencie, w którym nasze urządzenie jest rozładowane, a my musimy bardzo szybko ogolić się i wyjść z domu.

Jedyną wadą jaką można wyróżnić przy tego typu sprzęcie jest niedługi czas pracy w jednym cyklu ładowania, co w przypadku możliwości korzystania z urządzenia przy zasilaniu sieciowym nie powinno stanowić dużego problemu.

Zalety: 

 • 4 stopniowy system tnący
 • Możliwość golenia na sucho i na mokro
 • Zasilanie sieciowo-akumulatorowe 
 • Dobra cena jak na sprzęt tej klasy

Wady: 

 • Krótki czas pracy w jednym cyklu naładowania naszego urządzenia.

Braun Series 3 310 S

Braun Series 3 310 S

Jeśli poszukujesz urządzenia, które zapewni całkowicie profesjonalne golenie, wtedy dobrym rozwiązaniem będzie wybór urządzenia marki Braun.

Model Series 3 korzysta z całkowicie nowej technologii 3 niezależnych elementów golących, które dostosowują się do powierzchni twojej twarzy oraz zapewniają całkowicie komfortowe oraz dokładne golenie. Producenci zadbali również o rzeczy, na które w większości przypadków nie zwróciła uwagi konkurencja.

Golarka posiada system, który cofa ostrza przy wyczuciu nacisku, co pozwala na ochronę naszej skóry i zapobieganie zacięciom. Urządzenie może być wykorzystywane do golenia na mokro oraz na sucho, a zastosowanie bezpiecznego uchwytu z materiału bardzo dobrze trzymającego się ręki, sprawia że golenie nigdy nie było tak bezpieczne.

Jedyną wadą jest fakt, że urządzenie można wykorzystywać jedynie korzystając z zasilania akumulatorowego 

Zalety:

 • Nowoczesna technologia 
 • Wysokie standardy bezpieczeństwa
 • Technologia 3 niezależnych elementów tnących 
 • Możliwość mycia na sucho i na mokro

Wady: 

 • Praca jedynie przy zasilaniu akumulatorowym 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.